[]

ekşisözlük'e erişim neden hala yasaklanmadı?

gündemden bağımsız bir soru.

genel olarak, ekşisözlük nasıl hala açık kalmayı başarabildi? arkası çok mu güçlü artık?


 
kapatmak yerine manipülatör/troll yerleştirmek daha kolay. seçim sürecinde onlarca asılsız olay içeren başlık açıldı. hiçbiri de silinmedi. başlık sayesinde de sanki olmuş gibi gösterildi.


  • hosein  (21.06.19 17:19:59 ~ 17:20:13) 
Kapansa yarın öbür gün başka site açılır.. Çoktannn göze batan ve hoşlarına gitmeyen üyeler fişlenmiştir ve gözetim altında tutuluyordur.


  • '  (21.06.19 17:23:35) 
Bence şöyle. Siteyi kapatmaya yönelik dilekçeler ve şikayetler gerek siyasilerden gerek ünlülerden sürekli geliyor, mesela sabire banko'dan.
ekşi de sözlüğü kapatmak yerine şikayetçi olduğu entryleri siliyor.

  • kitik  (21.06.19 17:24:12) 
Sözlük son birkaç yılda büyük kırılma yaşadı. Artık ya gündeme tamamen yön veriyor ya da mevcut gündem konusunu çok sayıda kişiye ulaştırıyor. Aramalarda hep ilk sıralarda çıkıyor ve herkes tarafından okunuyor.

Bunun yanında yazar sayısı da aynı oranda arttı. Tüm kesimler çok sayıda hesaplara sahip. Doğru mudur bilemem ama iktidar tarafından fazla sayıda troll hesabı olduğunu tahmin ediyorum. Bu da gündeme ve yapılan yorumlara yön verme adına işlerine yarıyor olabilir.Bu, bu taraftaki düşüncem. Diğer yandan sorunuzdaki "arkası çok güçlü" yorumu da doğru olabilir, bu kadar büyük sosyal medya araçlarına birileri sahip çıkıyor ve destekliyor, tüm dünyada bu şekilde. Sözlük de boş bırakılmıyordur bir şekilde.
  • ensk  (21.06.19 17:45:24) 
Herkes keklik gibi oraya yazıyor neden kapatılsın ki


  • Trene çelme atan adam  (21.06.19 18:13:43) 
Arkası güçlü falan değil.
Ssg'ye hapis cezasını kitlediler.
5 yil benzer suç işlememe şartıyla bıraktılar. O da malum partiyle anlaşma yapıp yurtdışına kaçtı.
Anlaşma gereği bir çok troll alındı ve manipülasyon yapmalarına göz yumuldu.
  • prizmatik  (21.06.19 18:26:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.