excel de şöyle bir özellik var mı?

bir hücrede yer alan kelimeye basınca, google içinde o kelimeyi aratsin istiyorum tarayicida, tek tek o kelimeleri Google da arama ameleliginden kurtulmak için..??

Hücrede tek bir kelime mi olacak?

  • veritaslibertas  (21.06.19 11:06:42)
otomatik öyle bir şey yok ama bi sistem üzerinde çalışırsan yapılabilir.

  • isvicre rakisi  (21.06.19 11:09:23)
@veritaslibertas, en fazla iki

  • mehmed resad  (21.06.19 11:09:54)
makro yazmayı biliyor musun?

  • isvicre rakisi  (21.06.19 11:14:17)
@isvicre,malesef:(

  • mehmed resad  (21.06.19 11:17:27)
o zaman şöyle kolayca düşüncem öncelikle bütün kelimelerin a1den a100e kadar uzandığını düşünerek konuşuyorum.

b1den b100e kadar olan kısmını boş bırak ve oraya en baştan başlayarak =hyperlink("www.google.com yaz
aşağı doğru sürükle hepsi için geçerli olsun. yanlarına otomatik google linkleri eklenecek aramalar için. yalnızca tek sorun şu iki kelimeliler için bu işe yaramaz çünkü aralarına + koymanı istiyor google.

+ koyabilmen için ne formül yazabileceğini düşünüyorum birazdan onu da yazarım.
  • isvicre rakisi  (21.06.19 11:24:12)
hiç uğraşmana gerek yokmuş + olmadan da arıyor googleda. bu şekilde yap kelimelerin yan tarafına linkleri otomatik oluşturulacak sen de arayabilirsin üstlerine basarak.

  • isvicre rakisi  (21.06.19 11:26:24)
@isvicre, çok teşekkürler. ama böyle yapınca kelime aramıyor, direkt Google a atıyor. sorun ne?

  • mehmed resad  (21.06.19 11:33:39)
eksiup.com

bu şekilde mi görünüyor linkler? bende açılıyor çünkü.
  • isvicre rakisi  (21.06.19 11:36:29)
@isvecre,tamam oldu tekrar çok teşekkür ederim :))

  • mehmed resad  (21.06.19 11:46:58)