tatilde nereye gidelim, ne yapalım?

kızlı erkekli 2 kişiyiz.
İstanbul'dayız.
E sınıfı geniş bir sedan araç var. bagaj hacmi 600 lt.
Bütçe 5-6k TL. +2k TL daha esneyebilir. Yakıt hariç.
1 hafta - 10 gün tatil planlamak istiyoruz.

ne arıyoruz?
ilk hedefimiz akdeniz veya ege.
disko disko partizani değil, az köpük çok huzur, az kalabalık çok sakinlik, bol bol dinlenme, güzel yemek, spor, deniz. arabayla otel motel airbnb gezebiliriz, tatil yerinde kiralayabiliriz vs vs.

var mıdır tavsiyeniz? şuraya gidin, şuraya da yolda uğrayın, 2 gün burada 3 gün orada takılın. aman şurada arap vardır, şurası kalabalıktır uzak durun.
tikler garanti.

Nereye giderseniz gidin lütfen 23 Haziran'dan sonra gidin.

  • solo  (20.06.19 13:50:48)
çanakkale - assos, kadırga koyu ve bozcaada

badavut ve sarımsaklı plajı

gümüşlük

akyaka (azmak nehrine uğranabilir)

datça

marmaris- içmeler/turunç/selimiye/kız kumu

dalyan (tekne turu yapılabilir)

dalyan iztuzu plajı

göcek

ölüdeniz

kaş

adrasan - çıralı - olympos

bu güzergah isteklerinizi karşılıyor. kendinizce rota belirleyip istediklerinizde konaklayarak seyehatinizi oluşturabilirsiniz.
  • jugador  (20.06.19 13:51:39 ~ 13:51:52)
23 Haziran'dan sonra gidiyoruz. Temmuz ortası ya da Ağustos. Olmadı Eylül ortası.

  • stewie  (20.06.19 13:53:17 ~ 14:02:48)
Gece hayatı aramıyorsan ayvalık'a git demişlerdi bana. Bir araştırın. İzmir mordoğan da olabilir.

  • Elduinnnn  (20.06.19 13:53:33)
direk datçaya git 2 gün yap. 1 gün hayıkbükü, 1gün palamutbükü. marmarise geç turunç selimiye 1 gün takıl 1 gün diğer koylar 1 gün akyaka gökova. geç fethiye ölüdeniz 2 gün 8 gün gitti. 2 günde kaşta takıl 10 gün.

  • mikahakkinen  (20.06.19 14:08:33 ~ 14:09:06)
arkeoloji turu yapabilirsiniz

  • sameidiot  (20.06.19 14:26:57)
Çanakkale'den başlayın, meşhur peynir helvasını tatmadan uzaklaşmayın. Oradan ufak ufak Ayvalık'a gider, iki tur atıp balık yersiniz. Ayvalık'tan direkt İzmir'e. Foça da olur ama tavsiyem Çeşme. Sakın Alaçatı veya Ilıca'ya girmeyin, istikameti direkt Altınkum'a çevirin. Türkiye'deki en temiz ve en güzel kumlu plaj burada. Tabii henüz kirletmediler ise. Çok sakin ve güzel oluyor ama suyu biraz soğuk. Şezlonglar epey ucuz Ilıca ve diğer beach club'lara göre.

Denize doyduktan sonra oradan Selçuk'a gidip Efes Antik Kenti'ni dolaşabilirsiniz. Bir gün sadece buraya gider. Tapınak ve Kiliseler derken vaktin nasıl geçtiğini anlayamazsınız. Sonra en yakın olan lokasyona yani Kuşadası'da gidebilirsiniz. Oradan da Didim, Bodrum, Akyaka, Marmaris veya Fethiye şeklinde devam edebilirsiniz. Mis.
  • rawr  (20.06.19 14:29:07)
söğüt iyidir bence de...
tam kafa dinlersiniz.
bu yaz hayatımda yediğim en iyi balığı "esinti" diye ufak bi restoran var sahilinde orda yedim.
tavsiye ederim...
bu arada bozburun kesinlikle tavsiye etmem, aşırı sıcak, denizi söğütünkü kadar iyi değil ve fiyatlar söğüte göre pahalı.
  • rentts  (20.06.19 14:32:28 ~ 14:33:10)
datçaya gidin ucuz yollu arıyorsanız.

kop kop istiyorsanız bi gün feribotla bodruma geçersiniz. ya da marmaris.
sedir adası var marmaris datça arası güzel bi gün geçirilebilir. bayramda kalabalık olur ama normal vakitlerde kısmen daha az kalabalık.

bence şöyle yapın sabah erkenden istanbuldan çıkın, izmirde ya da selçukta kalın, ucuz otel pansiyon bulursunuz. izmirdeyseniz izmiri, selçuktaysanız efesi gezin. sonra datça, sonra marmariste 2 gün. dönüşte de izmir ve selçuk hangisinde kalmadıysanız orda kalın. sonra istanbul.

4 gün datça 2 gün marmaris 2 gün izmir - selçuk.
  • kveldulv  (20.06.19 14:33:27)
kalabalık olmaması için eylül ayı şart

  • bir soru sorcam  (20.06.19 14:34:08)
fethiye

  • sahipsiz  (20.06.19 15:01:36)
eylulde ozellikle okullar acildiktan sonra giderseniz her yer muhtesem olacaktir, o zaman icin kas'i oneririm. ama su anda cehennem sicagi icinde yanarsiniz (bence). eger imkaniniz varsa eylulu bekleyin.

  • kassiopeia  (20.06.19 15:45:45)
Bozcaada

  • sevecen  (20.06.19 16:02:09)
kabak'ta shambala'da kalabilirsiniz bi kaç gün. denizi pek iyi değil ama kafa dinlemek için güzel.

  • contavolta  (20.06.19 17:25:21)