[]

Zara parfümlerini nasıl bilirsiniz?

bilinen markaların taklidiymiş çoğu. şimdi insan işkillenmeden edemiyor tabi, lan ya bunlar 10 liralık sokakta satılan parfümlerin janjanlı şişelere doldurulmuş haliyse diye.

siz ne dersiniz? kalıcılıkları falan nasıl?


 
10 liralık sokakta satılan parfümlerin janjanlı şişelere doldurulmuş hali. ancak bilinen markalar da aynı şekilde olduğu için bu kötü bir şey değil. sadece mağazada olması daha güvenilir. doğrudan cilde zarar veren, tam merdiven altı olanları dışarıda bırakıyorum tabii ki.

aynı şekilde gözlükte de tekel var mesela. normalde ray-ban, diesel, tag heuer gibi aklınıza gelecek bilindik tüm markaların üreticisi luxottica diye bir grup. Normalde 10 lira olan gözlükleri binlerce liraya satıyor tekel olduğu için. Sokakta satılan uv korunumlu gözlüklerden hiç bir farkı olmamasına rağmen biz de bu paraları veriyoruz. Arz-talep-marka tutkusu.
  • mimarbasi  (15.06.19 16:08:22) 
dahası ucuz parfümlerde geriye kalan default alkol kokusu bunlarda da kalıyor.


  • theconqueror  (15.06.19 16:11:03) 
ben sadece bir adet parfümünü kullanıyorum black peony diye. narciso rodriguez for her bilenler direkt soruyor bu mu diye. ben onun muadili olduğunu bilmiyordum bile sonra baktım gerçekten aynısıymış. yani koku benzerliği başarılı. kalıcılık aman aman değil ama o fiyata göre iyi. bence ilk sıkıldığında da sonrasında da alkol kokusu yoğun olmuyor.


  • akan dame  (15.06.19 16:24:02) 
Youtube yorumları ve blog sitelerindeki yorumlara aldanıp gittim dior sauvage ve dior intense için benzerlik taşıyan zara parfümlerini test ettim, kolumu 2 fıs sıkıp yarım saat dolaştım ve sonuç tam bir fiyasko. D&P parfümü daha çok benzerlik taşıyor.


  • tekil3.şahıs  (15.06.19 16:25:19) 
f/p açısından gayet tatmin edici.
bazı ürünleri çok iyi tutturamıyorlar ama .
yani kendi içinde de kalite farkı var ki zaten fiyata da yansıyor; az üretim yapılan beyaz sert kutulular mesela; 80 Tl civarıydı.. ama 40 tlye de var.

normalde ben de estee lauder kullanıyorum. ama indirimde bile 700-800lere çıktı. her gün sıkıp bitirmemek için zara, yves rocher gibi markaların ürünlerini de kullanıyorum.
yani elbette 800 lira verdiğim parfümle 80 liraya aldığım parfümün kalıcılığı/kalitesi vs aynı olmayacaktır, insanın böyle bir beklentisi neden ve nasıl olsun?
  • jimjim  (15.06.19 17:09:55 ~ 17:10:54) 
kalıcı diil. hediye geldi bana bi tanesi. sıkıyorum 2 y da 3 saate kayboluyor. calvin klein euphoria da geldi onunla yarisamiyor bile kalicilik acisindan. ama kokusu güzel.
vibrant leather oud imiş.
fiyatnma değmez bence.
  • lata  (15.06.19 17:33:00) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.