Günlük okuma rutininizi paylaşır mısınız?

1) Genel olarak ne okuyor oluyorsunuz? Roman, tarih, felsefe, bilim, çizgi roman, gazete, dergi ya da makale?

2) Haftanın kaç günü bir şeyler okumuş oluyorsunuz?

3) Okurken notlar alıyor musunuz?

4) Okumaya sizi sevk eden motivasyon genelde ne oluyor?

Twitter sabah kuşağı
Almıyorum
Sabahın erken saati olduğu içün ayık kalmaya çalışmak
  • iyi karpuz  (13.06.19 18:12:00)
1 ROMAN, BİLİM, GAZETE

2 7

3 hayır

4 mecburiyet, can sıkıntısı, boş zaman değerlendirme
  • yemrem  (13.06.19 18:15:14)
Roman, edebiyat araştırma ve inceleme, başvuru kitapları, felsefe.

Her gün açıp kitap okumuyorum. O günü de internetten makale okuyarak kapatmaya çalışıyorum.

Niye okuduğuma bağlı daha çok. Üzerinde çalışma yapacağım bir kitapsa muhakkak. Keyfi okuduğum bir kitapsa, kitabın üzerine alıyorum.

İleride bununla alakalı iş yapacağım. Ama buna karar vermeden önce de çok okurdum. "Okumam lazım." düşüncesinin kafamdan geçmesi dahi yeterli oluyordu. O zaman bir meslek hedefim olmamasına rağmen.
  • black holes in the sky  (13.06.19 18:48:32)
1- Genelde bilim, dergi ve makale okuyorum.
2- Haftanın hemen hemen her günü okuyorum.
3- Hayır.
4- Araştırmaya ve bir şeyler öğrenmeye olan merakım.
  • simderun  (13.06.19 19:07:53)
1) Roman, fantastik, bazen makale
2) 5-6 gun/hafta
3) hayir
4) gercek hayatla baglari koarmak birazda okumayinca eksik hissetmek
  • vonnegutlady  (13.06.19 19:58:30)
Roman, tarih, bilim, makale okuyorum. Evde ve ofiste ayni donemde okudugum birkac sey oluyor.
Bir suredir okudugum seylerde yeni ogrendigim veya hosuma giden bolumleri google drive'da arsivliyorum.

  • anthemis nobilis  (13.06.19 20:40:41)
1.Roman, tarih, siyaset
2.7
3.Yoo
4.Motivasyon?
  • Mirket  (13.06.19 21:31:50)
1- Roman, dergi, makale. Arada, sırada da çizgi-roman.
2- 3 bazen de 4.
3- Evet.
4- Keyifli vakit geçirmek veyahut birşeyler öğrenmek.
  • pangea  (13.06.19 21:49:55)
1. Makale, bildirim, sosyal bilimlerden kitaplar (bilgisayardan ya da kindle uzerinden) daha yogun. Ancak elimde hep bir kurmaca roman da oluyor.

2. Her günü neredeyse. Uzun zamandir okuma yapmadigim bir gün olmadi. Ama rutinim yok. Yalnizca uzun zamandir yatakta hicbir sey okuyamiyorum, cocuklugumda ya da ergenlik yillarinda yapabildigim gibi. Bunun disinda her yerde, her sesli ortamda okuma yapabilirim.

3. Evet, maalesef hastalikli derecede.

4. Kendi alanimda gelismek demeliyim. Ancak aslinda bu sorunun cevabi aliskanlik.
  • buf-e kür  (13.06.19 22:38:52 ~ 22:40:38)
non-fiction tarzı araştırma kitapları okuyorum.
haftanın 3 akşamı max
not almak yerine postit tarzı minik ayraçlar yapıştırıyorum. çünkü 3-5 ay sonra unutunca açıp direkt bu işaretlediğim yerleri okuyup tekrar ediyorum.
motivasyon öğrenme tatmini.
  • sttc  (13.06.19 22:51:05)
1- ekşi sözlük entryleri
2- 7
3- yoo
4- gündemin 2 saatte bir değişmesi
  • avatar is back  (13.06.19 22:59:40)