tuval - boya seçimi

merhaba sanat guruları; ev alan yakın bir arkadaşıma hediye etmek için bir şey yapmak istiyorum. hayatımda hiç tuval kullanmadım. boyanmaya hazır, kuruduktan sonra duvara asılabilecek tuval cinsi nedir? deneysel ve basit bir şey yapacağım, kolay kuruyan akışkan bir tür boyaya ihtiyacım var, bu boya türü hangisidir? teşekkürler

normal amerikan bezi tuval + akrilik boya. akrilik hızlı kurur, kullanırken uzun süre açık bırakmayın ve fırçalarınızı temizleyin.

  • nilmiye  (10.06.19 11:47:53)
Tablonun kuruması tuvale bağlı değil boyaya bağlı. Tuvali dokunarak almanızo tavsiye ederim, bir çok yerde kanvas kumaş değil de böyle tuhaf plastiğimsi bir maddeden yapıp satıyorlar tuvalleri. Boya bence de akrilik boya olsun. Çalışması en kolay o.

  • irene  (10.06.19 12:08:03)
Boya akrilik +1 Akrilik kapaticidir, cabuk kurur. cok tecrübeniz olmasa bile ilk elinize aldiginizda bir sonuc elde edersiniz
Tuvalin de dendigi gibi kumastan olmasina dikkat edin. Fiyatlardan da kalitesiz tuval anlasilir zaten.

  • maq  (10.06.19 15:41:16)