İkametgah taşıma

Selam
Geçen hafta İstanbul içinde bir ilçeden başka bir ilçeye taşındık. 23 Haziran seçimlerinde oy vermeyle ilgili bir saçmalık yaşamamak adına ikametgahı seçim sonrasına kadar aktarmayayım diyordum ama geç bildirim cezası yiyebilirim böyle olunca da.
İkametgahı aktarsak seçmen listeleriyle ilgili problem olur mu sizce?

Geç bildirimin cezası 50 lira. Ayrıca siz soylemezseniz görevli ne bilecek, yeni taşındım dersiniz.

  • elorelia  (31.05.19 12:02:24)
yeni tarihli faturayla gidince geç bildirim cezası vermiyolar ya.

  • nilmiye  (31.05.19 12:04:04)
bosatmis oldugun eski adrese yeni biri gelip faturalardan her hangi birini uzerine alirsa sorun yasarsin.
yok eger boyle bir durum olmazsa memura yeni tasindim dersin.
aynisi yasadim ordan biliyorum.

50 lira kimine gore az ama niye veresin?
  • portakal agacindaki vitamin  (31.05.19 15:04:41)
ben 1 nisan'da ikametgahı değiştirdim, seçimde listeler değişmediği için eski yerde kullanıcam. şimdi ikametgahı taşıman problem olmaz bence.

  • lalu  (31.05.19 15:26:42)