bes'ten çıktınız mı yoksa kalmaya devam ediyor musunuz?

gerekçelerinizi öğrenebilir miyim?

okuduklarımdan anladığım kadarıyla dezavantajları avantajlarından daha fazla.

siz ne düşünüyorsunuz?

saçmalık, ilk gün iptal ettirdim.

  • veritaslibertas  (28.05.19 11:16:58)
saçmalık 3 kez çıktım

  • kablelvuku  (28.05.19 11:17:36)
kesilen para bana çok koymuyor, 2 yıldır falan duruyor. üstüne beklentim yok. küçük bir birikim kanalı benim için.

  • datnet  (28.05.19 11:18:59 ~ 12:10:43)
hemen çıktım. bes bana uygun yöntem değil, kendim kenara para atabilsem kendim birikim yapabildiğim için.

bence dezavantajalrı,
-besden istediğin zaman çıkarsan kesintisi vs oluyor ana paranı anca alabiliyorsun.(tüm beslerde)
-zorunlu beste istediğiniz fon seçilemiyordu.

illa bes yapacaksam kendi isteğim ile yaparım değişik fonlara geçerim en azından.
  • 1917  (28.05.19 11:23:40)
çıktım

  • elorelia  (28.05.19 11:26:15)
yaptılar çıktım. tekrar zorunlu yaptılar gene çıktım. Zaten maaşın yarısı vergi, ben istemeden benim adıma ne haddinize lan paramı kesip kullanmak.

  • kimlanbu  (28.05.19 11:35:24)
Ayni gun cikilamiyordu ertesi gun ciktik. Sacmalik.

  • brkylmz  (28.05.19 11:37:58)
Topuk.

  • reyals  (28.05.19 11:43:49)
onlar yaptı ben çıktım. yine olsa yine çıkarım.

  • srdr  (28.05.19 11:49:17)
Çıktım , işsizlik maaşı fonunun başına neler geldiği malum.

  • synax  (28.05.19 11:51:19)
2 yıl kaldıktan sonra çıktım. aslında birikim yapamayan biri olarak kenarda biraz param olsun istiyordum ama maaş yetmiyor artık o kesinti çok geliyordu

  • euteamo  (28.05.19 12:03:07)
Şirket katkısı ve özel fon desteği olduğu için kaldım. 1 yılda 10 k birikmiş.

  • cizgilerebasancocuk  (28.05.19 12:03:51)
10yıl sonra biriken para muhtemelen kuş gibi kalacağı için kalmak mantıksız. 1 senede bile ne kadar eridiğini gördük.

  • bahoho  (28.05.19 12:55:39)
sirketimin benim adima yaptigi ve benden kesinti olmadigi icin ellemedim oyle duruyor sembolik bi meblagda. zorunlu olanindan ertesi gun ciktim ama, zaten kendi yatirimimi kendim fazlasiyla yapiyorum. devlet bi de ona karismasin bi zahmet.

  • in vino veritas  (28.05.19 13:13:14)
Bizde şirket de üzerine senin koyduğun kadar koyduğu için devam ediyorum (limit var tabii).

  • SiyamkedisiZorro  (28.05.19 13:14:02)
bes ten çıkma talebini vermeye üşendiğim için 2 yıla yakın süre bes te kaldım. sonra bir bakayım dedim, ne birikmiş, param ne olmuş diye. ama beste kaldığım süre boyunca döviz ve altın %50 den fazla artmışken, döviz ve altına dayalı fondaki besim eksiye düşmüştü. o sinirle aynı gün çıktım.

bes fonlarını kim nasıl yönetiyor aklım almıyor
  • yemrem  (28.05.19 13:15:02)
tum fonlari yabanci teknoloji sirketi-yurt disi sirketler vb. farkli isimlerde gecen sirketlere yapistirin derim.Sirketiniz de sizin adiniza yatiriyorsa kesinlikle kalin aksi durumda teknik olarak kanitlanabilir bir avantaji yok sadece yatirim psikilojisi acisindan avantaji savunulabilir normalde biriktirmem her ay kesildigi icin kumbara gibi kenarda birikiyor vb.

Benim BES'im var.9. yilda. 10 yil dolunca cikmayi planliyorum.Devlet katkisi da savunulabilir arguman olarak ama unutmayin devlet katkisinin biriktigi fon enflasyon kadar kazandirmayi bir tarafa koyun zarar ediyor.
  • turkuaz  (28.05.19 13:46:27)