[]

şahsiyet'in hiç de güzel olmaması (mı)?

şahsiyet izliyorum birkaç haftadır.

abi haluk bilginer haricinde bu dizinin neresi güzel?

sıfır gerçekçilikte karakterler, bize göre sıfır gerçekçilikte bir konu. bilginer ve bir iki kişi hariç leş oyunculuklar. o polislerin türk polisiyle bu kadar zıt ve alakasız olması da apayrı bir sıfır gerçekçilik. 4. bölümde mi 5. bölümde miydi, agah'ın travesti olan eski arkadaşıyla kapışma sahnesinde hele gözlerim kanadı yav. ayıptır. o kadar izledim, koskoca diziden aklımda bu leş sahne ve gözümüze gözümüze sokulan turuncu jipin markası kaldı (bak bi de komiserin yediği pizzanın markasını nal gibi gözümüze sokmuşlardı).

bu dizi çok ama çok abartıldı, öyle başladım. siz beğeniyor musunuz? var mı benim gibi düşünen?

 
izlerken benzer şeyler düşündüm ayrıca hakan günday'ı da hiç sevmediğim için ben de yarım bıraktım bitirmedim diziyi.


 • nickimin hakkini veremedim  (27.05.19 06:52:58) 
Haluk Bilginer hayranı olarak yarım bıraktım bende.


 • tosunpasa  (27.05.19 07:14:28) 
Ben beğeniyorum. İzlediğin şeyin belgesel olmadığını bilerek izle bence. Ortada bir kurgu var. Bu kurguya göre 'Türk Polisi' dediğin şey günlük hayatında karşılaştığın Türk Polisi olmayabilir elbette.

Dizinin sonu geldiğinde anlatılmak istenen konuyu anlıyorsun. Bence arta kalanlar sadece teferruat ve önemini yitiriyor.

Gerçi ön yargıyla izlersn muhtemelen sonunu da beğenmezsin. O yüzden devam etmeni önermiyorum.
 • himmet dayi  (27.05.19 08:10:25) 
Ben de iki üç bölüm izledim ve bıraktım.


 • elorelia  (27.05.19 08:26:33) 
Ben de izlemedim ama felsefe yapmak için şunu soracağım aynı dizi yabancı oyuncularla netflix’te yayınlasa beğenir miydiniz(k)?

Son zamanlarda Türk yapımı her şeye insanların garip bir antipatisi oluştu ne yaparsak yapalım beğenilmeyecekmiş gibi?

Acaba “yerli ve milli” kalıbını uyduranların yüzünden mi oldu bu?
 • dismainpula  (27.05.19 08:44:25) 
kesinlikle katılıyorum. bok gibi dizi. izlediğim en kötü ve sıkıcı dizilerden biriydi. son zamanlarda şahit olduğum en abartılan şey. ekşi'ye baksan binlerce entry'de övülmüş, vay efendim çekilmiş en iyi türk dizisi, vay efendim dünya çapında gelmiş geçmiş en iyi dizilerden biri falan.

ben de bu duyuruyu açmıştım aynı duygularla: www.eksiduyuru.com

nerden tutsan elinde kalan bir dizi, bu ekşicilere harbiden güven olmuyor. harcadığım vakte bu kadar üzüldüğüm az şey olmuştur.
 • ben robot değilim  (27.05.19 08:45:29 ~ 08:49:24) 
ben begendim ama kesinlikle abartili cok iyi diyemem. sikilip yarida birakmadim ama klasik bi eksici abartmasi oldu bence de.


 • xenophobe  (27.05.19 09:07:03) 
ben güzel olduğunu düşünenlerdenim.
normalde türk dizisi izlemem. öneri üzerine izledim. beğendim. farklı bir senaryo ve konu işleniş şekli var.

mükemmel mi? tabii ki de değil.

sektörde berbat oyunculuklarla, saçma senaryolarla çekilmiş bu kadar dizi varken ilaç gibi geldi. türk dizisi izlemeyenlerin çoğu diziyi keyifle izleyebildi. kötülerin arasında sivrildi yani.

haftada bir, sadece 1 bölüm bir dizi izliyorsanız ve beğendiğiniz başka dizi varsa izlemeyin. ama akşam netflix açıp ne izlesem diyorsanız, günde 2-3 bölüm bir şey izlemeden yatmıyorsanız denenebilir. sonunda biraz anlam kazanıyor.
 • master of ceremonies  (27.05.19 09:21:55) 
2-3 bölüm izledim ve sarmadı bıraktım.

@dismainpula: kendi açımdan konuşacak olursam, öyle düşünmüyorum. mesela daha dün fi/pi'yi bitirdim (isimlerini halen doğru yazmamış olabilirim) ve çok da keyif aldım. eksikleri olmasına rağmen oldukça başarılı bir dizi.
 • teritori  (27.05.19 09:23:07) 
ben de 3. bölümde bıraktım. jeneriği ve renk paleti güzel, başka bir olayı yok.

yukarıda biri "aynı dizi yabancı oyuncularla netflix'te yayınlansa beğenir miydiniz?" demiş. biri arkadaşı uyandırsın, netflix'in algısı geçen senelerde olduğu gibi yüksek değil. netflix = vakit geçirmelik vasat içerik demek artık. kaldı ki şu senaryo netflix amerika için bile düşük kalır.
 • sir gawain  (27.05.19 09:56:42 ~ 09:59:48) 
ulan herkes yarıda bırakmıs. eksiye girin türkiye'nin en iyi dizisi. amerikan vari bi diziymiş hatta o kadar iyiymiş ki imdb nin en iyi dizileri listesine girmiş.

türkiye'de böyle dizilerde yapılıyormuymuştan yarıda bıraktımlara gelmiş yorumlar.
 • koela  (27.05.19 13:26:59) 
diziden gerçekçilik niye bekliyorsunuz? dizi size bu olaylar gerçek hayattan alınmıştır mı diyor? biyografik bir eser mi belgesel mi bu? gerçekçilik istiyorsanız gidin belgesel izleyin, reality şov izleyin.


 • Poree1932  (27.05.19 15:13:32 ~ 17:19:47) 
Fena dizi degil.


 • eksimeksi  (27.05.19 18:59:58) 
Katılmıyorum.

Defalarca sıfır gerçekçiliğe sahip olmasıyla eleştirdiğin materyalin bir "senaryo"yla kurgulandığını biliyorsun değil mi?

Reality show denmiş, haber bültenlerini ya da açık oturumları izleyebilirsin. Seni tatmin edecektir.
 • 038576  (27.05.19 23:38:13) 
bi şu diziyi övenlerin bir de ezel övenlerin hiçbir görüşünü ciddiye alasım gelmiyor.

benden de bi yarıda bıraktım geliyor. bok gibi dizi. her şeyi fiyasko. haluk bilginer tek başına kurtarmaya yetmiyor.
 • rotten head  (27.05.19 23:43:32) 
ülkede diziyi beğenmeyen herkes buraya toplanmış galiba.

ben çok beğendim. en iyi yerli dizilerden biridir gözümde.
 • edaddy  (28.05.19 00:27:01) 
ben de çok beğendim. oyunculuk, senaryo ve prodüksiyon açısından ilk 3'e girer.


 • redskull  (13.10.19 12:05:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.