[]

şahsiyet sarmıyor

yav bu diziyi duyuruda sözlükte sağda solda her yerde öve öve bitiremiyorlar, imdb'de çok iyi puanı var "Top Rated TV #29" olmuş falan: www.imdb.com

haluk bilginer'i de severim izleyeyim dedim ama sezonu nerdeyse yarıladım bok gibi dizi bence. prodüksiyon fena değil tamam, bölüm sürelerinin ve sayısının yabancı dizilerin kalibresinde olması da güzel ama yok sarmıyor, senaryo ve özellikle kurguyu çok sıkıntılı buldum. olmamış her şey çok zorlama, aşırı sıkıcı.

beğenenler nesini beğendi bu dizinin çok merak ediyorum?

 
Dört bölüm dayanabildim diziye, aklımda kalan tek şey turuncu Duster, diziyi sırf arabanın reklamı için çekmişler gibi geldi bana.


  • angelus  (29.12.18 01:15:40) 
Yapmaaa iyi yapım,güzel iş.şu yüzden sarmıyor çünkü tr’de hiç seri katil vakası yaşanmadığı için.sana gerçeküstü geliyor çünkü mekanik toplum abd’den ihraç edildiği için bu kültür.


  • jactantia  (29.12.18 01:16:30) 
Şimdi son bölümü izledim. Verilen mesajlar falan çok güçlü, türkiye’de çekilmiş olmasına şok oldum. Oyunculuklar iyi. Hikaye de Türkiye dizileri için epey iyi sayılır. Sevdim ben.


  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (29.12.18 01:36:08) 
Seneryoyu ve kurguyu sıkıntılı bulabilecek kadar gözü olan birinin imdb'ye ve sinemasever halkımızın değerlendirmelerine bu kadar kulak asması da beni şaşırttı ne yalan söyleyeyim.
Çerezlik olarak izlenebilecek bir dizi. Bunun dışında bir değeri yok bence.

  • garagavun  (29.12.18 01:44:30) 
En başarılı yerli dizi bence. Özellikle ilk bölümlerde görüntü şöleni yaşatıyor.


  • insomnia  (29.12.18 01:50:05) 
Ergenlerin örgütlenmesi kısmı çok boş.
Başörtülü teyzeleri salona doldurup verilen ders kısmı ve hikayede genel olarak hakim olan bu hava rezalet.
Derin devletin işin içine karıştığı iması, büyük abiler vs. kısmısı sırf laf olsun diye konmuş. Bu çok amerikan dizisinde de var.
Ben bunu yapıyorum ama yurtdışında da satarım belki diye eklenenler sıçmış bence olayın içine. Kadınla alakalı mesaj bombardımanı vs.

Haluk bilginer çok iyi. Ana hikaye sağlam. İkili diyaloglar türk dizisi seviyesinin çok üstüne çıkmış. Teknik olarak anlamam ama prodüksiyon iyi bence de.
  • Herkesefendi  (29.12.18 01:53:12 ~ 01:54:27) 
www.eksiduyuru.com

Aynı soruyu ben de sordum, izle dediler. Ama sarmadir bikac bölüm sonra biraktim.
  • elorelia  (29.12.18 08:49:56) 
cok durust ve realist bir yorum yapayim. bu duyuruyu gorene dek ben de harika, super, efsane diyordum. ama oturup bir dusununce sadece iyi olduguna kanaat getirdim. harika, super dememin sebeplerine gelince, sanirim su asagidakilerdi.

herkesin ovmesi
haluk bilginerin olmasi
turkiyedeki aglamali zirlamali kufurlu dizilerden bikan insanlara ilac gibi gelmesi.
senaryonun turkiye dinamiklerine hic uymamasi
izleyici olarak boyle dinamiklere uymayan renkli seylere acik olmak
produksiyon, goruntu acisindan yakalanan kalite

tum bunlari cikarip menseisine amerika falan yazsak sadece guzel derdik. ha guzel bir dizinin bazilarini sarmamasi da mumkun. hikaye, karakterler pek sana hitap etmiyordur. ama ben cok sevdim.
  • mayeskuel  (29.12.18 11:20:33 ~ 11:26:09) 
hadi nasılsa hepi topu 12 bölüm diyerek zar zor bitirdim. final de bok gibiydi dizi de. en fazla verebileceğim puan 10 üzerinden 5 olur bu diziye o da haluk bilginer'in hatrına ve yönetmenlik ve prodüksiyon fena değil arada güzel görüntüler var diye. geri kalanı çöp zaten son zamanlarda izlerken bu kadar sıkıldığım başka bir şey hatırlamıyorum. nerden tutsan elinde kalan bir dizi. ama millet abartmış da abartmış sorsan başyapıt.


  • ben robot değilim  (06.01.19 00:27:09 ~ 00:28:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.