eski ayakkabılarınızı ne yapıyorsunuz?

Hiç sevdiğiniz ve giymemenize rağmen sakladığınız ayakkabılar var mı, tasarımı beğendiğiniz, ya da bir ayakkabıyı en fazla ne kadar giydiniz, dayandı size.

eski ayakkabilarimiz "findik ayakkabisi" olur. anlayan karadenizliler begendi bile......

bir ayakkabiyi en fazla uc sene giymisimdir. asiri kaliteli ayakkabi almadim bugune kadar, alsam daha cok giyerdim.
  • aydonno  (16.05.19 18:44:29)
10 sene giydiğim bir Adidas Superstar'ım var. 10. senede dağda bayırda köpek gezdirirken iyice eskiyince ancak bıraktım giymeyi.

Yalnız bu soruyu görünce düşündüm de ben hiç ayakkabı atmıyormuşum resmen. Öyle boş yere duruyor bir sürü eskimiş ve hiç giymediğim ayakkabım ayakkabılıkta. Atayım bari en eskilerini de yer kaplamasınlar.
  • ms brownstone  (16.05.19 19:11:30 ~ 19:12:12)
Atarım. Stokçuluğa tahammülüm yok.

  • mekaniker  (16.05.19 19:26:08)
ben atarim. karim eskitemez, atmaya da kiyamaz, saklar.
kislik botlar 3-4 sene dayaniyor. spor ayakkabiyi her sene yenilerim.

  • cooperr  (16.05.19 19:26:15)
bütün ayakkabılarım bir müddet sonra çalındığı için eskitemiyorum. şu pabuçlar da eskidi artık giymiim dediğim olmadı.

  • heidi'nin dedesi  (16.05.19 19:33:00)
Var yılda bir iki kez giydiğim birkaç topuklu ayakkabı.

Ben maalesef aynı ayakkabıyı uzun seneler giyemiyorum. Yamuk basıyorum dışa doğru ve tabanlık her ayakkabıya uygun olmuyor. O tabanlık kullanamadığım ayakkabılar özellikle, bir yılda pert oluyor.

Taş gibi denilen, el yapımı ve kaliteli botların bile iki yılda canını çıkartıyor ayaklarım.
  • buf-e kür  (16.05.19 19:43:40)
10 çift ayakkabım var, hepsini kullanır giyerim.
Artık bi ayakkabıdan daha fazla hayır gelmeyeceğine kanaat getirirsem de çöpe atarım.
Max. 6 sene gidiyor zaten botlar falan.

Tek istisnası topuklu ayakkabı. Malum iş görüşmesi, düğün dernek olunca giyiliyor sadece. Bir tek o evde dolap bekleyebilir ama onun da çözümü "The siyah ayakkabı". Herşeyle uyduğu için evde hep bir çift topuklu siyah olur.
  • chitosan  (16.05.19 20:29:34)
köye götürüyorum. bi süre bahçede giydikten sonra zaten kullanılmaz hale geliyor. sonra atıyorum.

  • spirit crusher  (16.05.19 21:15:46)
şu anda hâlâ giydiğim ve durumu çok iyi olan, lastik kısımları da kırmızı olan kırmızı deri bir converse'im var.
sanırım 17-18 yaşında falan almıştım.
yaşım oldu 34.
bir şey olacak diye aklım başımdan gidiyor, gözüm gibi bakıyorum.
durumları gayet iyi.

ondan daha eski vanslar var, ama onun artık içi yırtıldı.
seviyorsam giyerim, yani sadece saklamış olmak için saklamam.
spor ayakkabıları ölünceye kadar giyiyorum genelde, kalitesine göre değişir.
topuklu ve stiletto gibi olanlar da kaliteliyse yine senelerce dayanıyor, ama onlar zaten her gün giyilip hor kullanılan şeyler değil.
o yüzden bir şey söylemek zor.
  • blatta hiberna  (16.05.19 21:52:43)
70 çift ayakkabım varken yuh dedim dur dedim spor ayakkabı değilse yırtılmıyo da
Şimdi satıyorum iyi durumda olanları
Hedef 10 çifte indirmek
  • photo85  (16.05.19 22:25:00)
10 senedir giydiğim botlarım var. onlar benim bebeklerim.

bir tam yıl giymediğim ayakkabıyı veririm. limitim 12 ay.
  • babilbaligi  (17.05.19 09:35:37)
hemen atmiyorum. bir sure bakisiyoruz, sessiz bir vedalasma donemi oluyor. hazir hissedince memlekete goturuyorum. orda bahceye giderken giymelik ayakkabi olsun diye. veya yazliga gidiyor. daha duzgun gibiyse giysi toplama kutusuna veya copun kenarina birakiyorum. vedalasma kriterim delinmesi veya yirtilmasi idi ama delinmiyor da kolay kolay.

  • jimicik  (17.05.19 10:30:03)
Kurtarabilecek pozisyondaysa lostra ya veririm

  • tolgame  (17.05.19 10:58:02)