[]

2.dünya savaşı veya soğuk savaş

konusunu işleyen gelmiş geçmiş en iyi film,filmler hangileridir sizce?
 
Dr. Strangelove: or how i learned to stop worrying and love the bomb.


  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (03.05.19 21:38:39) 
Bir İkinci Dünya Savaşı manyağı olarak önce tüm kalbimle 93 yapımı olan Stalingrad diyorum. Savaşı Almanların gözünden anlatıyor.

Daha sonra Saving Private Ryan. Tam bir 2. Dünya Savaşı filmi.

A Bridge Too Far' ı da unutmamak gerek. Müttefiklerin savaşı erkenden bitirmek için giriştikleri Market Garden Harekâtı' nı anlatıyor. Tam bir yıldızlar karması. Savaşa iki taraftan da bakıyor. Bence en önemli artısı bu.

Dizi olarak da Band of Brothers ve Unsere Mütter, Unsere Vater tavsiye ediyorum. İkisi de birbirinden harika.
  • İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi  (03.05.19 21:59:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.