Telefonunuzu kaç sene kullanıyorsunuz

Android mi Ios mu onu da belirtirseniz sevinirimi.

Şimdi benimkini alalı 2 yıl oldu samsung s7 edge ama sıkıldım mı bilmiyorum. Hayır telefondan sıkılacak kdr rahat harcaması gereken biri değilim. son zamanlarda kılıfsız fln kullandım çat düştü ekranda köşede piksel kaybı fln oldu. gereksiz işler.

Şimdi ötv zammı diye yeni bir tane ekledim sepete aldım fln. Hem ikinci bir iş hattına ihtiyacım vardı. Bir yandan da kafamda deli sorular bir android kaç yıl kullanılabilir?

Telefonunuzu kaç sene kullanıyorsunuz?

Android, iki buçuk.

  • pispinti  (01.05.19 23:24:07)
ios. 3 sene ama en az 2 kez pil değiştiriyorum

  • sttc  (01.05.19 23:29:17)
İlk androidimi 4 sene (Eylül 2010 - Şubat 2015), ikincisini de 4 sene (Şubat 2015 - Nisan 2019) kullandım. İkincisi donanımsal sıkıntılar çıkarmasaydı ve 16 gb hafıza sıkıntı yaratmasaydı ve bu zammın gelmeyeceğine inansaydım, 1 sene içinde şu anki alabildiğimden daha iyi bir telefonla değiştirirdim.

Android dönemin amiral gemisi alındığında 4-5 sene götürür normal şartlarda. Bugün hala note 3 kullananlar baya var piyasada, dönemin ciddi seviyede iyi cihazıydı, her ne kadar yavaş çalışsa da özellikle zamanında 3Gb ram koymaları cihazı eskitmiyor sayılır ki cihaz çıkalı 6 sene olacak neredeyse.
  • atom karincanin torunu  (01.05.19 23:31:19)
2.5 yıl oldu tam, gittiği yere kadar kullanırım. çift hatlı xiaomi kullanıyorum bu arada, tavsiye ederim. iki telefon taşımaktan kurtarıyor.

  • soft  (01.05.19 23:35:37)
Android. 2 yil hep. Yavaslamaya basliyor falan. Yavas calisan seylere tahammulum yok, o konuda takintiliyim.

  • stavro  (01.05.19 23:38:29)
android kullanıyorum bu yaz 5.senem dolacak tam telefon alacaktım ötv zammi geldi bunu hak etmiyodum :(

  • damla sakızlı dondurma  (01.05.19 23:38:48)
İos. 2015 kasımdan beri kullanıyorum hiçbi problem yok.

  • mg3929  (01.05.19 23:40:46)
Android 2 yıl stock kullanıyorum genelde 2. yıldan sonra yavaşlama başlayınca rom kernel allah ne verdiyse girip 5-6 yıla oynuyorum

  • milletin efendisi olmaya gelen adam  (01.05.19 23:41:44)
2013 mayıs ayında 2. el 1,5 yıllık bi iphone 4s almıştım. geçen sene ekim ayında bozuldu. şimdi de xiaomi aldım. 7 aydır kullanıyorum. bakalım ne kadar gidecek.

  • spirit crusher  (01.05.19 23:45:23)
Bozulup beni bırakana kadar. Ben sıkılmam artık ne yaparsam yapayım acilmiyorsa yenisini alırım. Bu da 5-6 yıl sürer. Android.

  • brnbrs  (02.05.19 00:04:38)
iphone 4s: 6 yıl
iphone x: muhtemelen bir 6 yıl da o.

  • bohr atom modeli  (02.05.19 00:04:59)
iphone 3g: 4 yıl, ios update gelmedi bi süre sonra, uygulamaları çalıştıramaz oldum.

samsung galaxy s4: 4 yıl, sim kart slotu bozuldu algılamamaya başladı, yaptırdım düzelmedi.

lg g2 mini: 1 yıl, denize düştü sonra :(

xiaomi mi 5s: 2 yıl olacak, taş gibi maşallah. ekranını kırıp değiştirdim ama o benim sorumsuzluğum, telefonda bir problem yok yoksa.
  • taurina  (02.05.19 00:21:39)
iphone 5s : 5 yıl kullandım bıraktığımda hala sapasağlamdı

  • sanquis  (02.05.19 00:41:32)
Ortalama 2 yıl ama öncekiler performanstan değil başka sorunlardan gitti hep. Windows phone işi bitti lumia 920yi kullanamaz oldum, galaxy a5 2016 almıştım feci yağmurlu bir günde mevta oldu.

1.5 yıldır s7 kullanıyorum, su geçirmemesi ve artık benim uslanıp doğru düzgün kılıf kullanmam nedeniyle (spigen tough armor) sanırım daha uzun yıllar kullanırım. Yazılımsal olarak bir sıkıntı yaşamadım. Kamerası hala iyi bence. Nfc ile temassız ödeme yapabiliyorum. (Şimdi 2000li paralara alabileceğim bazı alt model telefonlarda hep kamerayı nfc'yi falan kısmış oluyorlar)

Yeni telefon alacak olsam ara modeller yerine birkaç yıl öncenin amiral gemisini alırım herhalde. Hiç ummadığın sensör ummadığın yerde gerekebiliyor. Ayrıca yeni telefon alacağım zaman 5g'ye uygun olmasına da bakarım herhalde uzun ömür için.
  • nhk ni youkosu  (02.05.19 00:44:36)
Kasım 2014ten beri iPhone 6 kullanıyorum. Hala canavar gibi Apple ios 12 ile desteği çekecek ondan 1 yıl sonra değiştiririm artık. Uygulamalar güncellenmiyor, babaanne telefonu kullanıyor gibi oluyorsun.

  • Mcfly  (02.05.19 06:46:10)
ios, ortalama 3 yilda bir yeniliyorum. elmanin avantaji ikinci elinin cok saglam olmasi, telefona temiz baktigim icin 24 saat icinde elimden cikartiyorum, eski telefonlarin alayini sattim.

telefona para vermiyorum bu arada, iki-uc sene kontrat yapinca zaten telefonu $300-400 civarina veriyorlar, onu da eski telefonun satis fiyati karsiliyor.
  • cooperr  (02.05.19 08:12:26)
2-3 yıl arası. Bunun sebebi de biraz hor kullanmam. Çok düşer kalkar iş sebebiyle çok yoğun kullanıyorum anca çıkarıyor yoksa çok daha uzun süre kullanırım.

  • Deathcomenearme  (02.05.19 08:28:32)
Iphone 5s'i 5 senedir kullanılıyorum.

  • put it in your appropriate place  (02.05.19 08:38:19)
samsung note 4, 4 yıldır kullanıyorum.

bin kere düşürmüşümdür ancak hafif bir çizik dışında camı sağlam. sadece arka kamera son düşürdüğümde fena kırıldı ama hala çekiyor sorun değil. ben bunu daha çok kullanırım. yenisini alacak durumda da değilim, iyi bu idare ediyor. yavaşlama falan yok.

önceki telefonum da samsung ve 4 yıl kullanmıştım.
  • batlegolas  (02.05.19 09:07:49)
Ios - 3 sene. Şirket politikası bağımlısıyım. arada bir defa da pil değişiyor.

  • SiyamkedisiZorro  (02.05.19 09:09:24)
iphone, 1,5 2 senede bir son çıkanı alıyorum.

  • Jesus Christ  (02.05.19 09:11:23)
iphone 6 - 2014 eylül'den beri kullanıyorum, sadece bataryasını değiştirdim. 1-2 sene daha kullanmayı düşünüyorum bozulmazsa.

  • contavolta  (02.05.19 09:40:30)
iPhone 6, bozulana kadar...

  • babilbaligi  (02.05.19 09:42:15)
6s plus. 4. seneyi geçtim. 16gb olmasına rağmen 2-3 sene daha kullanmayı düşünüyorum. pilini orijinaliyle yeniledim.

  • jugador  (02.05.19 10:45:06)
iphone 5s- yaklasik 6 yildir kullaniyorum.

  • Leonardo~Da~Vinci  (02.05.19 10:54:32)
Benim de S7 Edge. 2017 Şubat'ta almıştım. Bana kalsa 3 yıl kullanırım bi telefonu ama bu telefonu daha fazla kullanmam gerekecek sanırım.

Bundan önceki telefonum da Note 3'tü. Onu da 3 sene kullandım, şimdi hala babam kullanmaya devam ediyor.
  • nundu  (03.05.19 19:20:48)