[]

Sizi Şaşırtan Geri Dönüşler

Başlık bayağı dandik oldu galiba. Fazla vurmayın ne olur!

Başlıkta demek istediğim şey, size 'kötülükleri' dokunmuş, sizi strese sokup uzunca bir süre depresyona girmenizi sağlayan ve ''Hayatta bir daha konuşmayız'' diye düşündüğünüz kişilerden beklenmedik anlarda gelen mesajlar/çağrılar...

Kimse çıkıp ''Geçmişte yaşamıyorum. Sen de yaşama'' demesin. Evet doğru, geçmişte yaşamamak lazım ama şu anda kendi yaşadığım kötü bitmiş ilişkimi düşününce 'onun' bana yazması imkansız gibi geliyor. Hani olur ya deliler gibi konuşmak istersiniz de yapamazsınız. Bir süre geçer(yıl/yıllar da olabilir) ve bir bakmışsınız bir mesaj(veya çağrı) telefonunuzda.

''Elbet bir gün... Allah büyük'' diye iç geçirip, hiç beklemediği anda sonunda bu isteğinin gerçekleştiği kişiler var mı? Size yaşatılan o kadar şeyden sonra nasıl bir duygu, nasıl bir his?

Bu tarz hikayeleri dinlemek istedim. Çok karışık oldu sanırım ama umarım anlaşılmışımdır.

 
Aynı senin gibi düşündüğüm ve geri dönüşü olan iki durum yaşadım, geri dönülünce beklediğin etkiyi yaratmıyor bünyede. Rahatlarsın, tatmin olursun mutlu olursun diye düşünüyorsun. Ama en azından bende hiç bir etkisi olmadı. Ben demiştim egosuna bile giremiyorsun. Geri dönüşleri gözümdeki değerlerini daha da düşürdü bile diyebilirim. Ama geri dönmeyen de oldu. Onlara da elbet bir gün demeye devam ediyor insan, bi faydasının olmadığını gördüğün halde.


  • diyanet takvimi  (29.04.19 03:42:20) 
Ben genelde bu geri dönüşü yapan kişi oluyorum. Bana hiç dönüş olmadı şimdiye kadar.

Çok önemliyse sorabilirim geri döndüğüm kızlara? Nasıl hissettiklerini ben de merak ettim bak. :)
  • (s)AINT  (29.04.19 07:59:25) 
oldu birkaç kere. kesinlikle taviz vermedim, vermem de.
aklınızın köşesinde bulunsun, veren de aynı kazığı tekrar yiyecektir.

  • lazpalle  (29.04.19 10:02:23) 
Oldu evet ama donmesede olurmus diyorsun dondugunde


  • jetfadılınannesi  (29.04.19 10:32:12) 
Yanıtlar hem şaşırttı hem de çok şaşırmadım açıkçası ama istatistikler yanılmaz diyelim o zaman. Genel olarak her ne kadar sinirli olursanız olun, birçok şey içinizde patlamış olursa olsun, demek ki ileride gelebilecek herhangi basit bir mesaj beklenilen 'tatminlik duygusunu' yaratmıyor.

Bu ''Geri dönüşü'' illa ''Ne olur dön bana'' olarak algılamanıza da gerek yok. Yıllar sonra gelen ''Merhaba'' mesajı da olabilir aslında(ya da ne bileyim herhangi bir basit mesaj) Ha o 'Merhaba' sizin cevap vermeniz dahilinde ne anlamlar doğurur ilerisi için, orası tartışılacak konu işte zaten.
  • bitchesaintshit  (29.04.19 13:29:34 ~ 13:51:52) 
Erkekliğine falan laf ettiğim biri aylar sonra engeli kaldırıp mesaj atmıştı bana. Şok olmuştum.

Bu tarz ayrılmadığım insanların hiçbirisi dönmedi. Demek ki damarına basmak gerekiyor.
  • perfectum  (30.04.19 01:00:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.