Photoshop'ta bir çalışma içindeki resim nasıl kesilebilir?

Ne demek istediğimi açıklayayım. Zira doğru kavramları bilmiyorum.
Şimdi ben bir A4 sayfa açtım. Oraya beş tane resim ekledim.
Bu resimlerin her birini bu sayfada yan yana yerleştireceğim.
Ancak oldukları gibi değil. Bunların kenarlarını kırpmak istiyorum.
Ben bu işlemi her resmi ayrı bir çalışma olarak açıp kenarlarını kesip yeniden kaydettikten sonra yapıyorum.
Ama işi bu kadar uzatmadan, o çalışma içinde kısa yoldan kesmenin mutlaka yolu vardır. Nasıldır o?

Layer/katmanlar penceresinde maske yaparak kullanabilirsin fotoğraflarını. İnternette anlatan video vardır muhakkak.

  • nilmiye  (28.04.19 17:50:19)
selamlar. kesmek istediginiz resmin layer'ı (türkce ise katman'ı) secili halde iken 'M' klavye kısayoluyla secebileceginiz 'Rectangular Marque Tool' ile bir dikdörtgen cizip kesebilirsiniz. fazlalıklardan delete tusuyla kurtulabilirsiniz ya da almak istediginiz kısmı dikdörtgen icine alıp ctrl x / ctrl v ile yeni bir layer a yapıstırabilirsiniz. umarım yardımı olur. gerekli olursa kısa bir video ile anlatabilirim..

  • tmm  (29.04.19 09:33:58)