kedi tüy dökülmesini engelleyici ilaç

merhaba arkadaşlar, üç kedim var ve siyamlar kısa tüylü olsa da uzun tüylü diğer kedimizim tüyü artık gözümden filan çıkıyor! hiç gözünüzden uzuun beyaz bir tüyü tutup çıkarmaya çalıştıysanız halimi anlarsınız :(

traş ettir derseniz uzun hikaye ama daha önce traş ettirdiğimizde hastalandı ve beyaz kedilere anestezinin dokunduğunu sağolsun vetimiz ancak böyle sonradan öğrendik.

1)en son suyuna katılan bir ilacı duydum fakat bulamadım. bu konuda bilgisi olan var mı?
2)mama satıcısı dedi ki 15 tl'ye 150 tablet içeren bir ilaç varmış. 1-2 ayda etki gösterir dedi. fakat tableti nasıl yedireceğimizi bilemedik pek akıllı bizim bıdık o yüzden almadık bu ürünü. kullanıp memnun kalan var mı?

şimdiden teşekkürler herkese :)

ayni dertten biz de muzdaribiz de, veterinerleri pek sevmiyoruz. acaba makasi alip dalsak olmaz mi?

topaklaninca bikac defa makasla topaklanan kisimlari kesmistik. ayni mantikla gidersek sorun olmaz gibi?
  • nawres  (31.03.10 21:58:40)
@nawres makasla ben de denedim ama eşit kesilmeyince çok kötü duruyor insan kıyamıyor da güzelliğini bozmaya kedinin. üstelik bayağı da huylandı kızdı. bir kere küçük süpürgeyi tüylerine tutmayı bir kere de kendi giysilerime bant yapıştırır temizlerken kedime de ağda yapmayı düşündüm ama sanırım bu çizgiyi aşmak olur :p
şu suya dökülen ilaç kediyi kuvvetlendiriyormuş, halılarımızın gerçek rengini görebiliyormuşuz :p bir duyan bilen olsa da bulsak!

  • su nanesi  (31.03.10 22:02:27)
furminatör diye bi alet var, öbek öbek topluyor kedinin tüylerini, tavsiye olunur. baya bi azaltıyo tüy dökme olayını.

  • clementine  (31.03.10 22:08:43)
bence illaki döker mevsimsel değişiklikler falan... ben de kafayı yiyorum koli bandıyla sarmalayıp haftada bi değiştircem o olcak...

  • maxpainn  (31.03.10 22:10:01)
hapları zaten kendisi yemek istiycek hiç merak etmeyin:)benimki şişeyi yere düşürüp 5-6 tane birden götürmüştü görmesem hepsini yiyecekti.Bi faydasını gördünüzmü derseniz eh işte.yine döktü ama okadar çok deil.Yani haplar konusunda endişelenmeyin.içinde onların sevdiği bişey var katur kutur götürüyolar

  • ayhsegul  (31.03.10 23:43:02)
bence furminator alın en güzel çözüm o. çoğu kedi bayılıyor bu zımbırtıyla taranmaya, ama aşırı bastırmayın tararken. ben furminatorla tarıyorum sonra da kıyafetlerden tüy toplamak için kullandığım yapışkanlı ruloyla kedinin üzerinde kalanları topluyorum (furminator deli gibi tüy çıkartıyor çünkü), hem kedi mest oluyor hem de tüy derdi bitiyor.

  • quasiromantic  (01.04.10 00:10:32)
arkadaşlar bu furminatörü her gün mü kullanmak gerek? o kadar işe yarıyorsa hemen alayım...

  • waroom  (01.04.10 07:53:53)
furm,natör kesinlikle işe yarıyor. üstelik aynı ürünü başka markalar da çıkardığı için fiyatı epey ucuzlamış.

ilk başlarda hergün taramanızı tavsiye ederim.
  • balik kraker  (01.04.10 09:21:33)
furminatör şart ancak asıl çözüm besinden geçer. Ne yediriyorsunuz? orta ve alt kalite kuru mamalar çok tüy döktürüyor, süper premium kuru mamalar eh işte, kedisine göre değişir. Ancak doğal beslenme tüy dökümünü baya bir azaltıyor.

  • selfishgene  (01.04.10 10:05:44)
biz elektrik süpürgesiyle alıyoduk alıştırın bence :D

  • yuto  (01.04.10 11:31:09)
yanında düşük ayarda tutup tehlikesiz bir şey olduğuna inandırınca göbeğini açıp koltukaltlarını bile aldırıyodu valla

  • yuto  (04.04.10 13:45:41)