ahsap oyma bicagi onerisi

Ahsaptan kucuk hayvanlar yapmaya olanak veren bir bicak arayisindayim. Isi bilenler varsa yardimci olabilir mi? Ornegin , su linkteki bicak gereksiz pahali mi (www.hepsiburada.com Maket bicagimsi seyler kullaniyorum ama cok zorluyor. Dandik bir sey olsun istemiyorum.

www.nalburcuk.com

site güvenilirdir, buradan alın.
mora çok güzel markadır, iyi bir tercih olur alabiliyorsanız. yani dandik bir bıçak alırsanız tekrardan daha iyisini almak için para vereceksiniz ilerleyen zamanlarda, o yüzden direkt mora alabilirsiniz.
casström de bakabilirsiniz

edit: sizin attığınız linkteki kitmiş yanında bir ahşap figür de var sanırım ama yine de pahalı.

edit2: o kit burada da varmış, yarı fiyatına
www.nalburcuk.com
  • veritaslibertas  (17.04.19 16:17:51 ~ 16:21:23)
Merhaba,

Taslak ve ağaç seçimi bence bıçaktan çok daha önemli. Doğru ağacı, doğru zamanda, doğru boyutlarda bir taslakla kullanırsan her şey çok daha kolay oluyor. meyve bıçağıyla bile istediğin figürü yapabilirsin. eğer yeni başlıyorsan önce ağaç, ahşap işlemeciliği, oymacılık gibi konularda hakkında temel düzeyde bir okuma yaparsan çok faydalı olur.

Bıçağa gelince bence aşırı gereksiz pahalı. O boyutta figürler için bana kalırsa iskarpela seti bile yeterli. urun.n11.com

Ben 50 liralık bir iskarpela setiyle çalışıyorum. Yeter ki düzenli olarak bıçakları bile, keskin tut. hatta bir iskarpela setiyle çok daha detay çalışabilirsin. Şöyle şeyler yapıyorum. www.youtube.com
www.youtube.com

Yok ben illa bu bıçaktan istiyorum diyorsan çok daha uyguna buradaki arkadaşla görüşüp temin edebilirsin. www.instagram.com
  • teyzem teyfik  (17.04.19 19:46:39 ~ 19:58:04)
@veritaslibertas onerileriniz icin tesekkurler.

@teyzem teyfik "Temel duzeyde bir okuma" icin onerdigin bir kitap var mi?
  • kakalamar  (17.04.19 22:16:31)
Genel olarak internette, ağaçlar.net'de, mehmetmarangoz.com'dan bakabilirsin. temel bilgiler var. ama bir kitap olarak her zaman başvurabileceğin bir kaynak olsun istersen
Türkiye’nin Ağaçları ve Çalıları/Necati Güvenç Mamıkoğlu var.

  • teyzem teyfik  (17.04.19 23:15:27)
Morakniv bıçaklar piyasanın bence en iyisidir. İngiltere'den takip ettiğim ve muhabbetimin olduğu bir oyma ustası Mora'nın tek bıçağını 30 yıldır kullanıyor ve bilardo topları, kemik, fildişi hatta pek az bıçağın kesebileceği lignum vitae ağacını bile oyuyor ve bıçakta en küçük bir yamulma deforme söz konusu değil.

İskarpela falan benim pek işimi görmüyor daha ilkel işler yapılıyor. Ama Mora'nın bir bıçağını al başka bir şey alma biraz yeteneğin varsa her işi yaparsın. Morakniv 106 önerimdir. 160 lira diye çok diyen olmuş ama bu bıçaklar için inanılmaz az bile.
  • megahead  (09.07.19 01:04:22)