yine yemek...

yarın okulda gün yapılacak. gün derken işte herkes evden bir şeyler hazırlayıp getirecek. yeme-içme günü. hamur işi yapmam imkansız. aklıma makarna salatası geldi ama baktığım tarifte bekletmeden servis edin demiş. geceden hazırlanıp buzdolabında bekletebilecek başka pratik bir önerisi olan var mı?

edit: evet, aynen o makarna. 15 kişiye yapılacak.

yoğurtlu mayonezli yapılan makarna salatasını diyorsanız hiç bir şey olmaz. sadece bekleyince biraz mayonez ve yoğurt çekiyor, onu gidermek için birer kaşık daha koyup karıştırabilirsiniz.
ya da malzemesini koyup mayonez ve yoğurdunu sabah ekleyip karıştırın, mis gibi olur, çok yaptım.

  • veritaslibertas  (10.04.19 17:11:19)
mas fasulyesi salatasi
malzemeleri kesip hazirlayip okulda birlestirin. biz kamplarda yiyoruz, nefis oluyor.

ceviz, kuru domates, kirmizi dolma biber, nar eksisi, sarimsak cok yakisiyor. sarimsak okulda olmaz tabi.
  • jimicik  (10.04.19 17:15:15 ~ 17:16:40)
makarna hamur işi değişl mi şimdi? -_-

  • piremses  (10.04.19 17:18:22)
Mercimekli salata yapabilirsin.
Yeşil mercimeği yıka haşla, tam dağılmasın diri kalsın.
Bulabileceğin en minik şekilli makarnayı bul, bulamazsan arpa şehriye de olur, haşla ve biraz sıvıyağ ekle.
İçine közlenmiş kırmızı biber(markette hazır satılıyo kavanozda), mısır konserve, minik doğranmış kornişon, yeşil soğan, maydanoz koy karıştır sabaha kadar beklesin bişey olmaz.
Sabah da limonunu, zeytinyağını ve nar ekşisini ekler götürürsün.

Aynı tarifte mercimek ve makarna yerine hazır konserve kutulu Meksika fasulyesi var, onu da yıkayıp koyabilirsin.
  • megalomaniac  (10.04.19 18:01:24)
kısır yap

  • Mossy  (10.04.19 19:03:16)