Secim sonuclarini nerden takip edelim olayi

Her secimde sorulur bu. Simdi benim anlamadığım bir nokta var, ortada tek bir secim yok mu? Bu seçim birkac saat icinde sonuclanacak topu topu ve resmilesecek. Gunun sonunda tek bir sonuc var bizi bekleyen.
Secim sonuclarani nereden takip edecdgimiz neden onemli oluyor? Adam sonuclari 3 asagi vermiş 5 yukari vermis ne onemi var, onemli olan secimin sonucu degil mu burada ben ne kaçırıyorum? Mesele birkac saatligine kulagimiza hos gelen sonuclar duymak mi?
Her secimde insanlae buradan bu soruyu soruyor nereden takip edelim, siz nereden takip ediyorsunuz, o kanali mi acalim bu kanali mi acalim. Buradaki mantik nedir?

senin için ortada tek bir hayat var, nasıl olsa öleceksin. git şimdiden mezara gir.

  • washe  (31.03.19 19:43:56)
Bazi insanlar biri yonlendirmezse bu hayati yasayamiyor.

  • acemi  (31.03.19 19:51:52)
balgat osman bey kıraathanesi var orası güzeldir.

  • mikahakkinen  (31.03.19 19:59:30)
@washe muthis anoloji abi harikasin. Mantik super.

  • stavro  (31.03.19 20:19:12 ~ 20:19:55)
bu seçimde fark yok, tek yer var da eskiden öyle değildi.
bi de kanallardan izleyenler için arasında görsellik anlaşılırlık yorumcu farkı olabiliyor

  • niye ama  (31.03.19 20:20:28)
@niye ama
Ben yine anlamadim mantigi. Yuzde olarak goruyorsun zaten sonucu, yorum farkinin olayi ne ki burada? Hepsi babaanenin anlayabilecegi sekilde buradan bakinca.
Simdi adam sonuclari 3 asagi vermis 5 yukari vermmis ne farkediyor, birkac saat sonra ayni noktada kesismeyecek mi bunlar? Secim sonucunu etkileyebilen tv kanali mi var?
  • stavro  (31.03.19 20:23:21 ~ 20:24:19)
Yapilan analizin nasil bir onemi olabilir ki, ortada tek bir veri var. Adam o veriye bakip farkli bisey mi soyleyecek.
En fazla boyle giderse x kazanir der onu da 3 iq sahibi herkes biliyor. Genelde zaten nasil acildiysa oyle devam eder.

Hava durumu datasi olsa neyse.
  • acemi  (31.03.19 20:51:34)
stavro acemi
beyler,
bu mantığa göre maç da izlemeyelim
sonuç da takip etmeyelim
eninde sonunda biri 90 dakikada öbürü de ertesi güne belli oluyor, kapatıp yatalım.
x şehirde kim aday olmuş, bu nasıl fark yaratmış, kim ittifak yapmış, oy niye azalmış niye artmış konuşuyorlar işte. yoksa sadece %52 %40 görmek yetecek olsa dediğim gibi sabah aç tüm ülkeye bak geç. yorumlu akışı takip etmek isteyen ediyor, ayrıca heyecanlı :D
  • niye ama  (31.03.19 21:51:48)
@acemi

tek bir veri söylüyorum sana, hatta aslında hayattaki en önemli gerçek.

"öleceksin"

sizin mantığınızla buraya bu soruyu sormak da cevap yazmak da mantıksız.
  • washe  (31.03.19 21:55:25)
Washe
Kusura bakma da senin mantigin gercekten calismiyor.
Yaotigin kiyaslamaya bir bakar misin?
Bunu açıklamam bile komik ama, mezara nasıl olsa girecem deyip şimdi girmek sonucu degistiren bir sey. 20 yil sonra ölecekkeb bugun olmek farkli mesela.
Seçimde hangi kanaldan takip ettigin bir seyi dsgistirmiyor.
He spesifikk bir yerden takil etmemnin belki bir mantigi vardır da (ki onu soruyorum zaten soruda) senin verdigin misal alakaya maydanoz.

@niye
Hayir benim mantigima göre mac izlemek mantiksiz degil. Yazdigima bakarsan anlasiloyor. Macin kendisini izlersin zaten, olay senin icin oynanan mactir. Iddaa falan oynuyorsan o zaman duruma gore sadece sonuc inemli olabilir, onun disinda olay mac.
Secimi nereden takip ettiğimiz neden onemli sorusunun cevabi degil bu.
  • stavro  (01.04.19 00:58:15)
ben bir mantık öne sürmüyorum, aksine senin söylediğin mantığı genelleştiriyorum.

sonuç olarak kendi mantığının çalışmadığını sen kendin söylemiş oldun, hadi eyvolle.
  • washe  (01.04.19 01:12:36)
muhabbet oluyor işte konuşuluyor. maç film konuşmak gibi. ilgisizsen mantıksız gelebiliyor.

bu arada ölme örneği de süper bir örnekmiş.
  • cassey  (01.04.19 01:24:29)
Bugun hepinizi seviyorum gencler.

  • stavro  (01.04.19 14:59:50)