[]

işe iade davası kesinleşmesi üzerine

Arkadaşlar merhaba,

Bir davamız vardı 3 kere falan itiraz etti karşı taraf. sürekli bir üst mahkeme şeklinde süründü gitti. 29 ay oldu tam tamına. ve sonunda yargıtay tarafından kesinleşti. iade davasını kazandık. bundan sonraki süreçte bize tebligatta bulunacaklar ve bizde başvuruda bulunacağız. peki biz ne kadar para alacağız. bunun formülü nedir?

29 aydır işsiz bekliyoruz. iade davası sonucunda 29ay X brüt maaş = alınacak tutar mı?

 
bildiğim kadarıyla mahkeme süresince işsiz olunan süre üzerinden son brüt maaştan toptan yatırırlar + işe geri dönersin yani 29 ay x brüt doğrudur


  • hlt1985  (27.03.19 15:57:16) 
işe başlatılmazsanız 4+4 veya 4+5'dir bu mahkeme kararında yazar. işe geri döenrseniz hak edilen daha az olur. kanunkoyucu net, işsiz kaldığın süre boyunca maaşını alabilseydi o zaman kimse bilinçli işe başlamaz veya gayriresmi çalışırdı. hak kötüye kullanılırdı.


  • damla sakızlı dondurma  (27.03.19 16:01:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.