eski dizüstüne ubuntu kurma

elimizde eski bir siemens dizüstü var, buna ubuntu kurmak istiyoruz. şu an bilgisayar acilmiyor, en baştaki güvenli mod-en iyi halini kurtar sayfasında loop a almis, orayi görüyoruz ileri gidemiyoruz.

simdi ubuntu isosunu bilgisayara indiriyorum, bir usbye kaydediyorum, bilgisayarin bios ayarlarindan başlatma icin usb yi seciyorum. usbyi takinca tıkla deyince kuruyor mu yoksa başka bir sey ihtiyac var mi? nASİL KURUYOruz usb üzerinden ubuntuyu?

normal şekilde kurulum yapın, windovsun yanına kur seçeneğini seçin. kurulum adımları size yardımcı olacak zaten. ubuntu kurduğunuzda windovstaki dosyalara da erişebileceksiniz zaten.
ama daha sonra windovcu kurtarmayı başarabilirseniz ubuntuyu tanımayacaktır. o yüzden şimdiden grub kurtarma ve grub update konularını öğrenin bence.mesela:
wiki.ubuntu-tr.net
  • izole  (24.03.19 17:35:04 ~ 17:36:20)