Render için bilgisayar önerisi

Merhabalar,
3dmax solid works ve after effects kullanıyorum. animasyon ve fotoğraf render alıyorum. i7 6700 işlemci 8 gb ram pc kullanmama rağmen çok zaman kaybı yaşıyorum (bir render almak iki gün sürebiliyor). seri ve performanslı işlem yapmak için hangi bilgisayarı önerirsiniz? (laptop, kurulu masaüstü veya toplama önerilere açığım)
Şimdiden teşekkür ederim.

vladimir'e katılıyorum. belli ki bütçe sınırı yok. ramleri 3000+ mhz seçmen daha güzel olur.

  • washe  (22.03.19 00:14:24)
@vladimirdökümov

bunun toplam fiyatını ne kadar öngörüyorsunuz ortalama?
  • tamamhosdiyonda  (22.03.19 03:53:06)
25000 30000 civarı tutuyor kabaca. Aslında bütçeyi biraz aşıyor bu tutar

  • eosertable  (22.03.19 11:44:28)
Ekran kartı gerekmiyor render için. Tek gerekli olduğu an render sonrası görüntüleme. Onu da yaparsınız zaten ucuz bir kartla.

Size bol çekirdek, bol iç hız lazım.

Onun için de ryzen tr lazım. Ama anakartları pahalıdır.

Aşırı uçmak istemiyorum derseniz ryzen 7 2700x 250 dolar civarında.
Bu fiyata alabileceğiniz her türlü i7'den performanslıdır. i9 yok zaten bu fiyata.

I9'a vereceğim paraya da zaten threadripper ryzen alırdım ben olsam. Kaldı ki 300-400 dolara bazıları ebay'de satılıyor. Tek sorun anakartlarının pahalı olması.
Örnek www.itopya.com

Tr
rover.ebay.com
16 çekirdek 32 thread
  • bos gezenin bos ustasi  (22.03.19 11:50:10)
Teşekkür ederim bütçem 12000 civarı

  • eosertable  (22.03.19 11:55:18)
20 bin verip 5 dakikada render almak yerine 8bin veririm ben olsam 8 dakikada render alırım. 3 dakikada 12 bin tl kazandığınızı zannetmiyorum.

  • bos gezenin bos ustasi  (22.03.19 11:55:42)
burada asıl problem ram'ın çok az boyutlu olması değil mi? after effects için minimum 16gb 3000+ mhz gerekirdi ki o da yetmiyor. toptan pc değiştirip masrafa girmeye gerek yok ki. önce ram değiştirmeyi tavsiye ediyorum ben. sonra olmadı o ram'ların üzerine yeni kasa toplanır ama gerek kalmaz bence

daha iyi bilen arkadaşlar hatam varsa düzeltebilir
  • ssiradanbirigibi  (22.03.19 13:01:02 ~ 13:01:36)
3DS Max sadece render sonrası oynatım için ekran kartı kullanıyor, render esnasında bir kullanım sözkonusu değil.

  • bos gezenin bos ustasi  (22.03.19 14:21:15)