[]

film - replik - anlam

muhterem insanlar, son replikteki "you are a man" sözü tam olarak ne demektir.

www.youtube.com

a) çevrildiği gibi sen erkeksin mi?
b) sen adamımsın mı?
c) sen işi yapacak olan kişisin mi?
d) antifeminen söylem olarak kullanım mı?
e) hepsi?

birden fazla şık seçebilir, kendi açıklamanızı yazabilir yada bilemiyorum altan da diyebilirsiniz.

 
erkeklere atfedilen özelliklere fazlasıyla sahip bi erkek olduğunu söylemeye çalışıyor bence. yani köpekten korkup kaçan birine "sen ne biçim erkeksin?" derken kullanılan erkeğin aynısı bence bu cümledeki erkek de. ben olsam ben de sen erkeksin diye çevirirdim şıklarınızdan a ve c uyabilir buna, b hiç değil d de değil.


  • semaforo de medianoche  (21.03.19 02:07:49) 
"adamsın adam" anlamı da çıkabilir.


  • zack united  (21.03.19 11:55:20) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.