[]

Command + Nasıl Yapılır

Macbook Proda Türkçe klavyede + tuşu yok. 4ün üzerinde yer alıyor.

Ben Chromeda zoom yapmak isitiyorum sayfaya. Nasıl bu klavye ile yapacağım,

(COMMAND +)

kombinasyonunu?

 
Macbook Pro'da touchpad ile aynı telefon ekranında yaptığınız gibi zoom in/out yapabiliyorsunuz.

İlle klavye ile yapacağım derseniz: support.apple.com
  • crown  (14.03.19 18:34:15) 
Teşekkürler.

Erişilebirlikten ziyade + tuşunu kullanmak istiyorum. Mesela photoshoptada var ve ayarlari değiştirmeden nasil kullanırım diye merak ettim.

ALT CMD + işe yaramadi.
  • Jeckson  (14.03.19 18:55:11) 
opera'da 0'a basınca zoom yapıyor, belki chromeda da vardır.


  • yeteramadenedimherseyi  (14.03.19 19:52:56) 
CMD Shift 4 mac'de başka bir kısayol (belirli bölgenin ekran fotoğrafını alır).

zoom için: CMD SHIFT FN +
  • helenart  (14.03.19 20:02:42) 
Teşekkürler. CMD SHIFT FN + işe yaradı.

hatta SHIFT + CMD de işe yaradı. Tersten yapiblabiliyor biraz zor olsa da.

Sizin FN nin ozel bir anlami var mı?
  • Jeckson  (14.03.19 20:23:14) 
ben tersten hiç denememiştin. kismi ekran görüntüsü fonksiyon tusu çıktıktan sonra ilk denediğimde bu kombini bulmuştum. onu kullanıyorum tersten yapmayı da şuan öğrendim. :)


  • helenart  (14.03.19 21:22:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.