[]

Yurtdışından kullanılmış elektronik eşya getirmek mümkün mü?

Avrupa'dan 6-7 aydır kullanmakta olduğum 38 inch bilgisayar monitörünü (tv değil) Türkiye'ye getirmek istiyorum. Ürünün 500 euro civarında bir fiyatı vardı alırken. Şimdi ben bu monitörle birlikte Türkiye'ye gelsem gümrükte sıkıntı çıkar mı? Vergi falan ödemek zorunda kalır mıyım?
 
Kişisel ve bir adetle sınırlı eşyalar genelde sıkıntı çıkarmıyor. Ben 1000€'luk bisiklet soktum kimse bu nedir demedi. Bence sorun olmaz.


  • duseyazar  (14.03.19 01:49:35) 
Tek parça için sorun yok. Ben geçen gün aynısını sordum, birden fazla olumca mesela 4-5 tane ekran kartı getirmeye kalksam takılabilirmiş.


  • bos gezenin bos ustasi  (14.03.19 02:04:14) 
Sorun yok getirebilirsiniz.
Adetli ise de ikinci el olduğunu, kendi kullanımınızda olduğunu ispat etmeniz (eski faturalar) durumunda geçirebilirsiniz.

  • aylakadam  (14.03.19 03:00:00) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.