[]

İphone şarj kablosu orijinal olmazsa sorun çıkarır mı?

Orijinali çok pahalı. O yüzden çakma alayım diyorum. Cihaza bir zararı olur mu?
 
iphone 6 kullandığım dönem 20 liralık çakma şarj aleti almıştım ve telefonun bataryasını öldürmüştü.(normal şartlarda almazdım fakat o an öyle olması gerekti) tavsiye etmiyorum.iphone 6'nın bile batarya değişimi 300 TL.


  • mrjones  (10.03.19 01:30:20) 
Kullanmayın. Mrjones +1


  • rakidabalikolsa  (10.03.19 02:01:30) 
orjinalini almak zorunda degilsin, ama kalitelisini alsan iyi olur. onemli olan telefona dogru volt ve akimi verebilmesi. bunu saglayan butun kablolar ayni islevi gorur.


  • crucio  (10.03.19 02:44:46) 
Ne kadar cakma? Almanyaya gidip de 1 EUR luk bi kablo alirsan telefona bye bye diyebilirsin. Fakat bi de yan sanayi var, orjinaline gore daha ucuz cunku Apple marka degil. Ben sahsen onlari kullaniyorum 1.5 senedir bi sorun yasamadim.


  • superfluid  (10.03.19 03:15:47) 
TTEC gibi sertifikası olan şarj aletleri, orijinal apple ürünlerinden bile daha kaliteli. Üstünde elma olmadığı için tabii ki çok ama çok daha ucuz. Markası olmayan ürünler zarar verebilir doğru ama 150TL verecek kadar ahmak olmayın asla. Garantiden çıkar falan yalanlarına da inanmayın. Elimde iphone 6 var ilk bir yılı hariç hep ttec gibi yan markalar kullandım(Orjinal kablo bozuldu ve adaptör kayboldu) 3. yılı dolduğunda artık %10 da kapanmalar yaşanıyordu bataryasını değiştirdim. Şuan hala kullanıyorum. Haziranda 4 yıl olacak işte..


  • bir peynir kutusu kibrit  (10.03.19 09:28:21) 
anker al. orjinalinden daha ucuz hem de daha kaliteli. TTEC de olabilir, sertifikası olsa da bence normal bir kabloydu. iphone x'imi aldığımdan beri anker adaptör ve kablo ile şarj ediyorum ben.


  • washe  (10.03.19 11:18:53) 
Baseus marka kablolar da kaliteli.


  • faithless  (10.03.19 12:17:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.