20 liraya tek kişilik, minimum bulaşıklı, zahmetsiz yemek

bu şartlar altında ne yapayım akşama?

patates, soğan, sarımsak, domates püresi, temel baharatlar mevcut.
fırın, ızgara, fırın poşeti, tencere, tava mevcut.

et/tabuk al, her şeyi poşete at yap sıktı biraz.
yakınlarda migros falan var ek malzemeleri oradan alabilirim.

Patatesi geniş ince halka seklinde, soğanı piyazlık dogra. Seviyorsan sarimsagi ufak ufak dograyip ekle. Domates pureni ve varsa biberi de dograyip ekle. 20 liraya kiyma ya da tavuk göğsü alip bu malzemeleri bir kapta varsa salça tuz pulbiber kekik toz nane ve reyhan ekleyip karistir. Tepsiye/ borcama ekle uzerine 1 caybardagi kadar su ekleyip fırına at. Afiyet olsun.

  • Amaranta ursula  (06.03.19 16:37:26)
ton balıklı makarna

  • yemrem  (06.03.19 16:40:12)
20 liralık güzel bir parça antrikot al, mühürle, dilimlere ayırıp tereyağında kızart.

  • blue rebel motorcycle club  (06.03.19 16:48:39)
www.bbcgoodfoodme.com

Çok kolay hazırlanıyor ve sağlıklı. İlk denediğimden beri rutinim oldu.
  • duseyazar  (06.03.19 17:10:46 ~ 17:11:14)
A101'den 500gr kusbasi alip kavur.

  • stavro  (06.03.19 17:24:47)
2’li light ton balığı (migros) 10 TL
1 demet roka
1 demet nane
8-10 tane çeri domates
hepsini bir salata kasesine doğra
üzerine az zeytinyağı / nar ekşisi (limon)

1 dilim kızarmış ekmek

mis
  • otopsicocugu  (06.03.19 19:13:06)