[]

Toplama PC vs Ayrı ayrı

itopya sitesinde toplama bilgisayar oluşturulmuş ve belli bir fiyatı var. ben ayrı ayrı bileşenleri almaya kalktığımda 1000 lira fazla hesap çıkıyor aynı sitede. neden oluyor bu? yani adamlardaki işçilik yükünü de alıyorum ve neden fazla ödüyorum?
 
bi nevi kampanya gibi düşünülebilir sanki bilemedim.


  • washe  (02.03.19 22:32:24) 
parçaları diğer sitelerle karşılaştır. bazen itopya kampanya yapıyor. ben de yaklaşık 5000 tl lik sistemi 3750 civarına verdiklerine şahit olmuştum. link yok mu?


  • ya ben lan neyse  (02.03.19 22:43:43) 
aslinda bircok parametre rol oynuyor olabilir.

- toplama aldiginiz bilgisayarla beraber urun kutulari da size gonderilecek mi?
- tek tek garantili parcalar ve toplama bilgisayarin garantisi arasinda fark olabilir.
- teshir urunu tarzi veya eski nesil malzemeler kullanilarak bilgisayar toplanmis olabilir.
- bilgisayar dolar kuru dusukken toplanmis olabilir.
- toplama bilgisayarda kasa ve psu bundle seklindeyse, ayrica oem olarak muhtemelen satilmiyordur. sizin buldugunuz psu'nun ayni olduguna emin misiniz?
- tabi bunlar 1000 tl fark yaratir mi orasi supheli ama... sormak lazim. mail falan atmayi deneyin en iyisi.
  • it s over now  (02.03.19 22:57:32) 
linki de vereyim:

www.itopya.com
  • dizicolleague  (02.03.19 23:17:00) 
Outlet ürün, iade alınmış ürün, kutusu zarar görmüş ürünü toplayıp gönderiyor olabilirler. Kampanya da olabilir gerçi.

Bir de fatura işi var. Ürünlerin tek tek faturasını gönderdiklerini düşünmüyorum. Muhtemelen tek fatura kesiliyordur kasaya. Belki parçaların bağğğzıları baaağğzı gray market yollarıyla ülkeye sokulmuştur anlarsın ya.
  • bos gezenin bos ustasi  (02.03.19 23:24:54) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.