2019'da İphone 7 alınır mı?

Daha önce hiç ios cihaz kullanmadım. Hep LG kullandım. Şarj süresinden çok şikayetçiyim ve tabi android kasma donmalarından da. 3600 liraya iphone 7 128 gb buldum aklıma yatıyor gibi, sizce bugün bu fiyata almak mantıklı mı? Alırsam ortalama kaç yıl kullanabilirim?

alınır da şarj konusunda çok bir şey bekleme. 3600 liraya alacağın android telefon da seni üzmez ayrıca.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (02.03.19 00:06:43)
Alınır bence, ben daha geçen ay aldım. İphone 3’ten beri iphone kullanıcısıyım, çok memnunum. Kaç yıl kullanabilirim sorusu sizin telefonu nasıl kullandığınıza bağlı. Titiz kulanırsanız en az üç sene gider.

  • goodyes  (02.03.19 00:09:15)
günü çıkartsın yeter bana. gün içi bol ekşi-twitter kullanırım. az video izlerim. oyun oynamam. telefonla konuşmam. fotoğraf çekmeyi severim doğada bu esnada gps kullanırım. 1,5-2 yılda bir batarya değiştirmeye razıyım apple'da ücreti mukabili.

  • mythralioz  (02.03.19 00:11:54)
fiyat olarak bilmiyorum ama donanım olarak alınır. 2016'da çıkmış iphone se kullanıyorum halen. 2 sene daha kullanacak gibiyim.

  • bisorumvargaliba  (02.03.19 00:32:27)
@susumuklurakun 128 gb versiyonunu almayı düşünüyorum. bol video ve fotoğraf muhafazası adına.

  • mythralioz  (02.03.19 00:52:28)
gecen hafta iphone se'den xs'e gectim. ekrani kirdim renkleri falan gitti yaptirmak yerine mecburi bir gecis yaptim ama performans olarak memnundum asla bir donma, takilma falan hicbir sey olmuyordu. iphone se 6s ile ayni ozelliklerde. 7'de bir sikinti olacagini sanmiyorum ama yine de o fiyat bandindaki android telefonlarla kiyaslama yapmakta fayda var.

  • xenophobe  (02.03.19 04:55:19)
3 yasina girmis 128gb 7 plus'dan bildiriyorum, 2-3 sene daha gider bence bu telefonlar. performans olarak bir takilma falan yok, servis yuzu gormedi. plus almani tavsiye ederim.

  • cooperr  (02.03.19 06:39:03)
Performans sorun olmaz da şarj aletiyle gezersin sürekli. Plus daha mantıklı.

  • signore  (02.03.19 07:19:29)
Alacaksan plus al, hem doğa fotoğrafı hem pil için. 3. yıla giriyorum daha 2 sene en az gider.

  • KaraSakall  (02.03.19 09:36:12)
Bence alınmaz, performans sorunu olmasa da tasarım dili son iki yılda çok değişti. Yeni aldığınız telefonu en az 2 yıl daha kullanacağınızı düşünürsek bu süre içinde çok daha farklı tasarımlar ortaya çıkacaktır.maalesef o kadar para eski bir telefona verilmez.

  • lifeframe  (02.03.19 09:48:40)
6s kullaniyorum. Bataryasini degistirince rahat 3 sene daha kullanirim.

  • c1b2k3  (02.03.19 10:02:44)
6s plus kullanıyorum telefon iyi ama apple desteğini bu versiyondan çekti, yakında güncelleyemeyeceğim demek. yani sadece fiziksel durum değil konu. bence 1 yıl sonra 7’nin de fişini çeker.

  • cedex  (02.03.19 11:05:19)
@cedex şu an 5s bile güncel bir telefon, 6s 2 yıl daha, 7 de 3 yıl daha güncelleme alır.

  • signore  (02.03.19 11:36:12)
ben sunu okumustum ama detaylara hakim değilim:

www.google.com.tr
  • cedex  (02.03.19 11:47:08)
al kullan ya hayırlı olsun şimdiden

  • neoluyokardesimnebutantantana  (02.03.19 12:44:09)