[]

Kiralık Ev İçin Teminat Seneti İmzalamak

Dün resim ekleyemediğim için tam ifade edemedim kendimi.
Eşyalı kiralık ev arıyorum. İki tip satıcıyla katşılaştım:

1) Kira + deposito + emlak bedeli üzerine bir de 15-20 bin liralık eşya teminat senedi imzalatıyor. Eşyalarımı güvence altına alıyorum diyor.
2) Yine kira + deposito + emlak bedeli üzerine 12 tane kira teminat seneti imzalatmak istiyor. Sen kiraları ödedikçe ben bu senetleri sırasıyla sana vericem diyor.

Bu adamlar ne ayak? Kimi arasam aynı şeyi söylüyor.

 
Üçüncü bir tip de şu: Eşyalı evi 6 ay kira peşin kiraya vermek.
Senet imzalamaktansa bence depozitoyu biraz yüksek tutmak daha mantıklı.

  • ebabil curnatasi  (27.02.19 07:53:32) 
Bulaşma, sakın.


  • lana del rey  (27.02.19 08:40:19) 
airbnb'den uzun dönem kiraya açık evlere bakın
ev sahiplerine uzun süreli kiraya açık olup olmadıklarını sroun
açık olan varsa 1-2 günlüğüne kiralayıp, pazarlık edin
hem de evi denemiş olursunuz
  • superb  (27.02.19 08:49:49) 
eğer imzalayacaksanız kesinlikle senet metninin içine "teminat senedidir" ibaresini yazın. yoksa çok büyük sıkıntı yaşarsınız.
kira senetlerine de "x ayı kira bedeli" yazın ama bu yeterli olmaz.çünkü parayı ödediğinizi ispatlayamazsınız. diyelim ki 12 ay kirayı ödediniz, karşılığında da kendi yazıp imzaladığınız senetleri aldınız. ev sahibi kirayı ödemediğinizi idda edip 12 ayın kirasını isteyebilir. bunun için de kira kontratına kira karşılığı 12 adet senet imzalanmıştır. senetlerin ödenip alınması ile kira ödenmiş sayılır yazın.
burda da şöyle bir sıkıntı ortaya çıkacak 500 tl nin üzerinde ki kiraların banka hesabına yatırılması zorunluluğu var.
  • ground  (27.02.19 13:26:05 ~ 13:29:31) 
Aman sakın haaa !!!!! Kesinlikle yasadışı ve suistimale açık bir durum. Tavsiye etmem.


  • alex  (27.02.19 17:35:26) 
sözleşmeyi zaten kirayı ödeyeceğinizi taahhüt ederek imzalıyorsunuz. doğal olarak ayrıca senet imzalamaya gerek yok.

eşya konusunda da senet istemeyen bi yer bul derim. evet bu şekilde çalışanlar var ama ben olsam imzalamam.
  • elorelia  (27.02.19 17:42:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.