yabancı için türkiye tarihi/atatürk hakkında belgesel

türk tarihi ile yakından ilgili ve atatürk hayranı yabancı bir arkadaşım bu konular üzerine belgeseller izlemek istiyor. Öyle bir düşündüm de birkaç kısa video dışında ha diyince gelmedi aklıma. İngilizce altyazısı vs olan güzel önerileriniz varsa müteşekkir olurum efenim.

Can dündar'ın vardı sanki Mustafa mıydı ne izlemedim ama iyiydi sanırım, konuşulanalr öyle yer etmiş hatırımda

  • dayl  (25.02.19 15:01:36)
sarı zeybek

  • kablelvuku  (25.02.19 15:05:46)
  • kreatin  (25.02.19 15:34:22)
teşekkürler hepinize. daha da önerisi olan varsa alırım :)

@kreatin: ben de ilk olarak bunu göndermiştim kendisine ama daha da fazla izlemek isteyince bu tarz başka kaynak arayışlarına girdim, teşekkür ederim.
  • nickimineyapsam  (25.02.19 15:42:29)
TRT'nin yaptığı 98 yapımı olsa da benim için şaheser bir yapım olan üst düzey oyuncu kadrosu Rutkay Aziz'in mükemmel bir Atatürk olduğu ''Kurtuluş'' ve ''Cumhuriyet'' adlı tv filmlerini kesinlikle tavsiye ederim.İngilizce altyazılı olarak dvd şeklinde D&R vb. yerlerde satılmakta.

  • zekicalik  (25.02.19 16:36:57 ~ 16:37:39)
çanakkale savaşı üzerine tolga örnek'in gelibolu belgeseli olabilir.

kurtuluş dizisi.
  • efreet sultan  (25.02.19 16:39:40)
teşekkürler öneriler için, çok sağolun.

@zekicalik: bunları ingilizce altyazılı seçenekleriyle bulabileceğimizi bilmiyordum, harika o zaman.
  • nickimineyapsam  (25.02.19 17:01:12)
''Cumhuriyet'' www.dr.com.tr

''Kurtuluş'' için İngilizce altyazılı dvd bulamadım ama şöyle bir şey var www.turkcealtyazi.org

Şöyle bir şeyde var İngilizce altyazılı mı emin değilim www.trtmarket.net
  • zekicalik  (25.02.19 19:06:48 ~ 19:09:03)