[]

Wordpress kopyalama engelleme

Kardeşimin bir wordpress blogu var. Paylaştığı içeriğin kopyalanmasını istemiyor. Bunun için eklentiler var ama business pakete yükseltme şartı istiyorlar. Bu iş business pakete geçmeden halledilemez mi? Ya da başka öneriniz var mı? Teşekkür ederim.
 
Site kodlarının içerisinde ekleme yaparak sağ tık engeli koyabilir ve sayfada herhangi bir içeriğin seçilememesini sağlayabilirsiniz. Gel gör ki bunlar aşılamaz değil maalesef.

Öğrenmek için Google üzerinden "html disable select content", "html right click disable" şeklinde aramalar yapabilirsiniz.
  • gozyakansakiz  (19.02.19 22:10:37 ~ 22:11:15) 
içeriği çalmanın engellemesi yok malesef. sadece acemi kullanıcıları engelleyebilirsiniz. gerçekten bunu yapmak isteyeni durdurmanın yolu yok.


  • winston  (19.02.19 22:21:20) 
sağ tuş sayfa kaynağını görüntüle yaparak istediğim bilgiyi alabiliyorum. ayrıca f12 de görsel tasarımda düzenleme , scriptleri editleme gibi özellikler mevcut. bilen her türlü istediğini alır.


  • rhan  (20.02.19 17:19:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.