lensinizi kaç gün kullanıyosunuz

lens markam Acuvue Oasys 15günlük olduğunu öğrendim az önce.siz 15 gün mü 30 gün mü kullanıyorsunuz lensinizi?

aynı lensi 30 gün civarı kullandım. 30 günlük lensleri de 45 gün civarı kullanıyorum. gün sayısı yalnız gözüme taktığım gün sayısı.

  • kozmosta bir nokta  (18.02.19 18:45:38)
Purevision'ı sorun yaşamadan 30 gün kullanıyorum. Bir kereliğine Acuvue Oasys'i denemek istedim. 30 günlük diye biliyordum. Ama 2 haftada rahatsız etmeye başlayınca değiştirdim. 15 günlük olduğu için rahatsız etmiş meğer. Sayenizde öğrenmiş oldum. :)

  • siyah noktali film  (18.02.19 18:53:57)
30 günlük lensi 5 ay kullandım. rekor bende olabilir. evet hep gözümdeydi. tavsiye etmiyorum.

  • not dark yet  (18.02.19 18:59:44)
Ben acuvueyi 30 gunluk biliyodum hep rahatsiz edene kadar kullandim. Yenisini alamadigimda bir bucuk ayi gectigi olmustur. Kafama gore kullaniyorum daha bir sey olmadi ama olmayacagi anlamins gelmez.

  • malwethiel  (18.02.19 19:04:12)
Not dark yet ile aynı kulvardayım. 5-6 ayı devirmeden bırakmam. Bende bir şey olmuyor ama tavsiye etmem.

  • windows95  (18.02.19 19:10:48)
Not dark yat +1
5 6 ay olmasa da 2 3 ay kullanıyorum. Bana da şimdiye kadar bir şey olmadı.

  • valarmurgulis  (18.02.19 19:15:32)
30 günlükse kesinlikle 27 28de atıyorum
Risk almayın sakın uymayın 5 ay kullandım diyene

  • photo85  (18.02.19 19:56:26)
yillar once ilk kez lens alirken doktor lensimi yazdiktan sonra bir aylik yazar bunlarda ama iki ay kullanabilirsin demisti. doktor demisti yani. lensin de bir ticari urun oldugunu dusunursek, ustunde yazan vakit dolar dolmaz atmak bana sacma geliyor. 5 ay kullanmayin tabii de, bence bu konuda kistas sizi ne zaman rahatsiz etmeye basladigidir. benim bazen bir ayda, bazen iki bucuk ayda bulaniklasmaya serefsizlesmeye basliyor. oyle.

  • aydonno  (18.02.19 20:04:05)
başına ne zaman bir bokluk gelirse değiştiriyorum (bulanıklık, yırtılma, lavaboya düşme gibi :))

  • blackidom  (18.02.19 22:26:24)