Kameralarda Aynasız mı Dslr mı

Sizce hangisi fotoğraf makinelerinde kafamda son zamanlarda baya soru işareti oluşturdu bir yandan Canon Nikon dslr makineler bir yandan Sony Fujifilm markalarının aynasizlari sizce?

Yanlış hatırlamıyorsam Nikon da aynasız çıkardı bir süre önce (Canon'dan emin değilim). İnsta'dan takip ettiğim çoğu profesyonel fotoğrafçı Sony'nin modellerini kullanıyor. Hala aynı mı bilmiyorum ama 2-3 yıl önce aynasızlar için lens seçeneği sınırlıydı. Ama hafiflik filan artı oluyordu. Fujifilm çekimlerini görmedim ama Sony ile çekilen çok fazla başarılı fotoğraf gördüm.

Ne için kullanacağınız da önemli olmakla birlikte günün sonunda geriye kalan soru canon mu nikon mu, cevap photoshop/lightroom :')
  • kozmosta bir nokta  (13.02.19 23:35:20)
@e kesinlikle haklısın haftasonu fujifilm workshop etkinliğinde X-T20 modelini kullandım resmen makineye aşık oldum

  • tolgame  (14.02.19 00:07:22)
konuyla ilgili bilgim kısıtlı ama kısa bir şey paylaşayım;

profesyonel olarak fotoğraf çekimlerinden para kazanan yakın bir arkadaşım var. cihazlarla ilgili üstü düzey bilgisi de mevcut.

geçenlerde bir sohbet sırasında canon'u fuji ile değiştireceğinden bahsetmişti. yeni fujiyi o da fuji ekibiyle katıldığı bir etkinlikte yakından tanıma fırsatı bulmuş çok başka bir şey falan diyordu. anlata anlata bitiremedi.

fiyat olarak daha avantajlı vs demişti. bilgim kısıtlı olmasına rağmen algımı değiştirmişti anlattıkları.
  • jugador  (14.02.19 09:53:10)
DSLR makine benim daha çok hoşuma gidiyor, ele oturuyor, fotoğrafçı gibi hissediyorsun. Aynasızlar taşıma, veri aktarımı vs konusunda daha avantajlı, yeni aynasızlar çok da kaliteli ama ben o tadı alamıyorum aynasızlarda.

  • cowboy  (14.02.19 14:02:07)