[]

LCD TV'yi Monitör Olarak Kullanmak

Grundig marka dandik bir lcd var elimde. VGA kablo vasıtası ile monitör olarak kullanıyordum.

Bilgisayarımı değiştirdim ve yeni bilgisayarda VGA çıkışı yok. HDMI ile bağlandığımda ise çamur gibi bir görüntü hasıl oluyor. Hem renkler, hem metinler tam göz bozacak cinsten.

Cleartype, görüntü ayarları, çözünürlük ayarları hiçbir şekilde kar etmedi. HDMI vasıtası ile düzgün görüntü nasıl alabilirim?

 
Kablo kötüyse alamayabilirsin çözünürlüğü düşür bakalım iyice, düzeliyorsa ben haklıyım. Düzelmiyorsa bilemem.


  • bos gezenin bos ustasi  (13.02.19 14:35:05) 
Düzelmiyor :(


  • joker hakki  (13.02.19 14:47:01) 
televizyonda keskinlik/sharpness ayarı varsa değiştirmeyi deneyebilirsiniz, azaltmak işe yarayabilir.


  • gkhncnzdgn  (13.02.19 14:54:21) 
tv de bilgisayar için daha uygun olan bi hdmi çıkışı vardır. benim samsung'da öyle misal.

tv'deki diğer hdmi'ları dene
  • washe  (13.02.19 14:56:41) 
hdmi kablo kalitesi düşük olabilir mi?
bazı kötü kablolarda görüntü atlama gibi olaylar oluyor çünkü.
imkan varsa başka bir hdmi kablo ile denemek, olmuyorsa hdmi > vga dönüştürücü kullanmak en hızlı çözümler.
  • angelofdeath  (13.02.19 14:58:46) 
Seçeneklerde bir yerde input sekmesinde taktığınız hdmi girişinin (hdmi1, hdmi2 vs. hangisine taktıysanız) PC olarak ayarlandığına emin olun. Benim monitörde mesela "input label" olarak geçiyor bu seçenek. Birçok marka monitörde böyle bir ayar yapmadan aletlerin kendini bilgisayar için kalibre etmediğine şahit oldum, o markada da vardır muhtemelen.


  • panzerkampfwagen iv  (13.02.19 23:42:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.