[]

İngilizler ve Ukrayna

Bizim TL bile Ukrayna parasinin 5 katiymis. İngiliz sterlini ise 35 kati.

Peki bu ingiliz insanlari 35 kat değerli paralariyla ukraynaya gidince ulkeyi komple satin mi alabiliyorlar? Otelde kalacaklarsa kral dairesinde mi kaliyorlar?


 
o iş öyle değil. ekmek burda 2 tl orda 10 gravni.


  • kelepir  (10.02.19 15:31:54) 
Dusunce yanlis +1

Kac katiysa o kadar fakirsin demek degil
  • Traveller  (10.02.19 15:36:53) 
Ingilizlerin Ukraynayla isi olacagini sanmiyorum o ac Turklerin isi ajsjfk


  • perfectum  (10.02.19 15:58:48) 
Bizim tl 20 Japon yeni ediyor. Ülkenin tümüne param yetmedi, ben de Tokyo'nun yarısını satın aldım geldim.

Kısaca döviz kuruna bakarak satın alma gücünü ölçemezsin.
  • mikro patlama  (10.02.19 16:08:01 ~ 16:09:57) 
O is oyle degil ama oyle.
Yani soyle ki, doviz kuruna bagli degil durum. Japon yeni de tl ye gore degersiz ama japonya'da degil turk parasiyla zengin olmak, burada bir ay gecindigin parayla orada 3 gun gecinirsin.
Paranin degeri degil alim gucune bakman lazim.

Ama ingiltere-ukrayna orneginde sadee para birimi degil, ingilizlerin parasinin alim gucu de gayet yuksek oldugu icin evet, krallar gibi yasayabilirler kazandigi parayla ukraynaya gidip.
  • stavro  (10.02.19 16:09:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.