[]

jazz for dummies

caza bi giriş yapmak, öğrenmek, dinlemek niyetindeyim. nerden başlamalı? neler izlemeli? neler dinlemeli?

edit: dinlediğim caz esintili şarkılar var, mesela şu şarkıya bayılıyorum:
open.spotify.com

 
@paracelsess'in şöyle şahane bir entrysi vardı: eksisozluk.com


  • kobuzchu kiz  (06.02.19 12:11:50) 
Uzmanı değilim ama ben fusion ve klasik jazz dinleyerek başlamıştım, comtemporary jazz ağır gelmişti.


  • kaptan memo  (06.02.19 12:12:17) 
hocam kökenlerine ineceksin, zenci köle müziğinden bebop falan yapacaksın. önce bir tarih yani.


  • Techsavvy  (06.02.19 12:57:29) 
dave brubeck kolay dinlenir.


  • alperz  (06.02.19 14:17:18) 
İlhan Mimaroğlu-Müzik Tarihi
İlhan Mimaroğlu-Caz Sanatı

Bu iki kitabı öneririm. Tabii ki kronolojik olarak incelemek daha "doğru" gibi. Ama ben böyle yapmayı önermiyorum konu sanat olunca. İlgiyi üstüne çeken, hayranlığı uyandıran yerden olaya dalmak, onun özelinde bilgi ararken başka şeyler keşfetmek, okumak, dinlemek olayı daha heyecanlı kılıyor. Ama bunun için olaya tutkuyla yaklaşmak lazım tabii.
  • windowsguvenlikduvari  (06.02.19 14:24:28) 
bence çokça dinle ve kendi beğendiğin caz tarzını bul.
edit: iskandinav cazını da dene bir.

  • veritaslibertas  (06.02.19 14:56:53 ~ 14:58:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.