[]

Yabancı sevgili için türk sineması

Arkadaşımla film izlerken Türk sinemasından da bir şeyler izlmek istediğini söyledi. Alman brisi olduğu için maruz kaldığı türk imajı malum. Türk filmlerinden ya da dizilerinden ( 2 saatlik bakışmalılardan değil tabii ki) neler uygun olur. fikirleriniz için teşekkür ederim.
PS Genç değiliz 
Altyazı bulabilsen Behzat Ç güzel olur.

Film olarak Gora, Vizontele falan izlettim ben hanıma. İngilizce altyazılı yok pek malum. Bir de Devrim Arabaları. Çok büyük ve başarılı bir prodüksiyon değil ama tarihi bir anlatımı var.
  • bos gezenin bos ustasi  (04.02.19 23:54:07) 
Kelebekler


  • new day new life  (04.02.19 23:59:02) 
almansa fatih akın filmlerini izleyebilirsiniz.


  • benim de soyleyeceklerim var  (05.02.19 00:00:15) 
Alman birisi olduğu için maruz kaldığı Türk imajı malum mu? Ülkedeki en başarılı komedyenden, iyi gazeteciye, politikacıya kadar Türkiyeli var. Nuri Bilge sineması burada izleniyor. Maalesef son film gelmedi, onun dışında takip ediliyor Türk sineması ama. NBC filmlerinin Almanca altyazılıları da mevcut bu arada. Yol da yine bilinen, burada Sinema Bölümü'nde gösterilen bir film. Çok var...

Burada Türkiyeli sanatçılar takip ediliyor zaten.
  • buf-e kür  (05.02.19 00:07:03 ~ 00:08:04) 
fatih akın izlemediyse kesin baksın. özellikle son filmi paramparça.

nuri bilge dicem ama herkese hitap etmeyebilir. çağan ırmak olabilir daha genel izleyici için.
  • black mamba  (05.02.19 00:07:59) 
millet fatih akın gurbetçi futbolcu gibi o sayılmaz. türkiye’de geçen filmler lazım. ne tarz istediğine bağlı olarak değişir ama bence nuri bilge ceylan’ın uzak filmini veya daha kolay izlenbilir film olan kelebekler’i izletebilirsin. bu iki film aynı zamanda dünya çapında da tanınıyor. kelebekler sundance film festivali(en büyük bağımsız film festivali) ödülle döndü mesela.


  • steve rogers  (05.02.19 01:37:53) 
Kış Uykusu'nu izlemiştik biz bir Alman arkadaşla geçenlerde, baya sevdi. Altyazısı çok yeterli değildi bence ama hiç yoktan iyidir. Sinema meraklısı birisidir ama. Arkadaşın ortalama bir izleyiciyse sıkılma olasılığı da var tabii, nispeten uzun ve yavaş bir film. Türk imajı konusunuysa bilemem, biraz çocukça buldum o cümleyi.


  • soso  (05.02.19 03:32:49) 
Hamam (Türk-italyan ortak yapimi)


  • kreatin  (05.02.19 03:34:00) 
En son itirazım varı izledik alman sevgilimle (bazı yerlerini de açıkladım tabii) epey beğendi.


  • twq  (05.02.19 22:28:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.