Üstten Ders Almak

Bu her dönem için mi her yıl için mi yapılıyor? İlk yıl ortalaması 3 gelen birisi 2. Sınıfta ilk dönem ders alırken 2. Sınıfın 2. Yarıyılının derslerini alıp o 2. Yarıyılında da 3. Sınıfın 1. Yarıyılının derslerini alabilir mi?

Ders hangi yarı yıla ait ise o dönemde alınır. İkinci dönemin dersini ilk dönem alamazsın

  • Mossy  (02.02.19 22:54:35)
bizde irreguler ders açılmıyo o yüzden 2 nin 2 sini okuyosan anca 3ün 2 sinden ders alabilirsin. okulda irreguler ders aciliyosa ve almak istedigin ders önşartlı ders degilse ve notun belirli bi seviyenin üstüyse alabilirsin. benim tavsiyem dönem icimde kolay dersleri üstten almak daha iyi oluyo. yazın açılırsa zor dersleri alırsın. taktik kasmak lazım.

  • lata  (02.02.19 22:56:27)
Bazı üniversitelerde dersler her dönem açılıyor. Öyleyse alabilir. Ama not ortalamasının durumuna göre alabileceğin kredi miktarı yönetmelikte yazar.

  • mekaniker  (02.02.19 22:58:44)
Üçüncü yarıyıl başından itibaren alt yarıyıllardaki bütün derslerini başaran ve AGNO’ları en az 3.00 ve üzerinde olan öğrenciler; akademik danışmanın onayı ile bu şartı sağladığı her yarıyıl için üst yarıyıllardan en fazla iki ders, AGNO’ları 3.50 ve üzerinde olan öğrenciler ise en fazla üç ders alabilirler.

Yani her dönem bunu tekrarlayabilir miyim?
  • melonsucker  (02.02.19 23:16:27)
ortalaman tuttuğu sürece açılan bir üst dönemdeki her dersi alabilirsin.

  • lata  (02.02.19 23:23:16)
şimdi bu soru okuldan okuldan yönetmelikten yönetmeliğe göre değişir ama normal şartlarda ortalaman belirli bir seviyenin üstündeyse üstten ders alabilirsin. burada tek kısıt üstten alacağın dersin ön koşullarını yerine getirmen. mesela diferansiyel almak için önce calculus'ten geçmen lazım. bu tip bir kısıtlama yoksa sıkıntı olmaz. zaten üstten ders alma diye bir kavram olmasa odtü matematiği 3 yılda bitirmiş tarzı efsaneler doğmazdı. efsanelik kısmı vardır elbette ama bizzat 3.5 yılda bölümü bitiren arkadaşım var.

  • hayley williams ile evlenecek genc  (03.02.19 02:11:41 ~ 02:14:46)