[]

Sizden sen e nasıl donuyorsunuz

İşyerinde genelde herkes herkese ismi ile hitap ediyor sen diyor müdüre bile

Bu güzel rahat ama baska birimlerle çalışırken siz diye başladı muhabbet kadın bir yönetici sen diyor ben de sene dönmek isterim daha rahat samimi ortam olması için
Sadece o değil genel olarak sen demek rahat geliyor

Sizden sene nasıl dönüyorsunuz
Bana çok zor gelir

 
Türkiye'de samimiyetimin artması lazım. Aksi halde garip tavırlar ile karşılaşıyorum. Sonra iyice soğuyorum bu da iletişim kalitesini düşürüyor.


  • mekaniker  (02.02.19 17:11:17) 
birisiyle samimi olmak istemiyorsam sizde kalıyor, sen olayı zaten ilk baştan başlayan bir şey sizden sene geçtiğim insanlara karşı hala bir ısınamamışlığım var siz diyesim geliyor "sen" de bana diye tepki veriyolar.


  • nahtoderfahrung  (02.02.19 17:15:18) 
  • naksidil  (02.02.19 17:22:50) 
Ben herkese sen derim. Sevmem resmiyeti. Hele internet ortamında bana siz diye hitap edenler komiğime gidiyor. Çizgili pijamayla entry giriyorum sizli bizli mesaj atıyorlar. Lan yapmayın şöyle.


  • bos gezenin bos ustasi  (02.02.19 17:26:48) 
aynı durum bende de var genel olarak. bizi bu hale getiren biraz da insanların kendisi ne yazık ki.

bir dönem ''sen'' diye muhabbete girdiğimde ''siz'' diye cevap verenlere sık sık rastladığım için herkese ''siz'' diyorum ben de artık. yine de geçenlerde siz diye muhabbete başladığım için sürekli siz demek zorunda kaldığım ama herkesin sen diyerek hitap ettiği birine siz demekten yorulduğum bir gün sen dedim ve o da garipsemedi, hala da sen diyorum. aniden olacak bir şey bu sanırım, fazla düşünmemek gerek üstünde.
  • patiklerimi arıyorum  (02.02.19 17:37:34) 
doğal olarak gerçekleşir, siz diye hitap ettiğinizde ortamda komik bi hava oluşmaya başladıysa sen demeye başlarsınız.

ben her zaman siz ile başlanmasından yanayım, yukarıda bahsettiğim şartlar oluşmadıkça kimseye siz demekten rahatsız olmam ve hitabet şekli "sen"e dönüşsün diye çaba sarf etmem. mesafe iyidir. kimse kimsenin inner circle'ına o izin vermeden girmemelidir.
  • eksisozlukokuryazari  (02.02.19 18:12:10) 
Valla bana siz şeklinde konuşmak daha zor geliyor. Alışmışım hep senli benli konuşmaya biri sizli bizli konuşunca garip geliyor.


  • j r r tolkien hayrani  (02.02.19 18:16:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.