Süreklilik Üzerine

Merhaba,

Bir şeyi sürekli yapabilmeyi nasıl beceriyorsunuz? Düzenli olarak günde bir saat ders çalışma, kitap okuma yada spor yapma... Günlük yapmam gereken bazı şeyler var ama bazen tembellikten bazen diğer işlerin yoğunluğundan iç disiplinimi oluşturamıyorum. Dil çalışmam lazım benim her gün en az 1 saat bakıyım diyorum. Analitik/teorik olarak günümü incelediğimde 1 saat boşluk yaratabiliyorum. Ama uygulamada bu hiç mümkün olmuyor.

Siz sürekli alışkanlıklarınızı nasıl kazandınız? Nasıl sürekli motivasyonunuzu koruyabiliyorsunuz?

Teşekkürler.

Hocam her gün kaçta kalkıyorsun? 7 mi 9 mu? Her neyse normal programından 2 saat erken kalkıyorsun o arada dinç kafayla napıyorsan yapıyorsun. Akşam da ona göre erken yatarsın. Gün içinde uykun gelebilir. Bi kahve fazla içersin.

  • yuzonick  (02.02.19 15:00:00)
Erken kalkmak önemli. Gün ışığına göre ritmimi ayarlıyorum. Esas olan gereksiz gördüğün alışkanlıklara dikkat etmek. Ders çalışmak yerine telefonla oynuyorsan sorun burada telefon. Yapman gerekenler için harcaman gereken süreleri belirle. Plana uymaya çalış. Zaman geçtikçe yerine oturur.

  • mekaniker  (02.02.19 15:59:25)