Hayatınızın Fiyat/Performans ürünleri nedir?

Selam,

Bir duyuruya cevap verirken aklıma geldi, herkese sorayım dedim.

Benim için 4-5 sene önce aldığım Oral-B Vitality elektrikli diş fırçası bu ürünler içine giriyor.

sizinkiler nedir?

edit: marka, model vs yazarsanız iyi olur. "şu an ayağımdaki ayakkabı" deyip geçmeyin lütfen :D

3 yıl önce aldığım spor ayakkabı. ben hayatımda parasını bu kadar hak eden başka bir ürün görmedim.

edit: new balance 574
  • datnet  (01.02.19 16:46:52 ~ 16:56:00)
Philips bodygroom ortaokulda hediye geldi üniversite bitti hala kullanıyorum. Cat colarado bot 6. yılında. Daha kullanırım. iPhone 5s. Dell inspiron laptop. Kindle paperwhite 3. Tam f/p adamıymışım. :)

  • mekaniker  (01.02.19 16:49:31)
@datnet ve @üğpoıuy marka modeller nedir?

  • notinhere  (01.02.19 16:49:48)
@mekaniker mühendis havası sezdim :)

  • notinhere  (01.02.19 16:50:21)
4 yıl önce aldığım nautica mont. Hala sapasağlam ve çok ısıtıyor.

  • Bu yol nereye gider bilmem ama yürüyorum işte  (01.02.19 16:52:20)
@datnet sanırım 2 tane new balance kullandım, yağmur yedikten sonra rengi biraz soldu ikisinin de, çoraba da geçti. bu yüzden artık pek sevemiyorum kendisini

  • notinhere  (01.02.19 16:59:14)
Kalenji spor ayakkabı. Donanımhaber'de başlığı vardı hatta 65 lira mı neydi halen yırtılmadı 4 sene oldu, çöp dökmeye giderken giyiyorum. Adidaslardan falan rahat.

Xiaomi powerbank. Ünlü olmadan önce 40 küsür liraya almıştım. Halen ilk günkü gibi çalışıyor 4 sene falan oldu onu da alalı.

Zara Basic mont. Ucuz değildi 100 dolar falandı aldığımda ancak üstüne kaç tane 1000 liralık mont aldım hala bundan daha rahatı daha üstüme oturanı olmadı. Rengi attı ama hala giyerim.

Xeon X3430 işlemci. Tamı tamına 2 tl verdim aldım. Gtx 960'ı besliyor. Alsam koysam 1080'i de besler. Server çıkması.
  • bos gezenin bos ustasi  (01.02.19 17:05:50)
Eskiden halam bana Herry'den bir mont almisti. 8 sene giydim ve en sonunda rengi atmis hali bile baskalarinda zaten esas rengi oymus fikri uyandiriyordu. Modeli de cok güzeldi. Bir daha ayni montu görsem alirim kesin.

  • chitosan  (01.02.19 17:13:37)
6 sene önce aldığım columbia mont.
ben böyle bir güzellik görmedim.

  • teritori  (01.02.19 17:13:55)
- 1.5 yıllık Xiaomi telefonum
- 8 yıllık Toshiba Satellite dizüstü bilgisayarım
- Spotify
- Decathlon'dan aldığım her şey (çadır, uyku tulumu, içlik, polar, mat, ayakkabı, sandalet, ışık, tişört vs)
- Ikea Friheten L koltuk
- French Press
- Kafa üstü kulaklık, en dandiği bile hayat kalitemi müthiş arttırmıştı
- Ikea 360 serisinden sarımsak ezici
- Ikea 360 serisinden karabiber öğütme aleti
  • taurina  (01.02.19 17:14:25)
5 yıldır kullandığım macbook pro

apple fanboyluk yapmıyorum. aldığım günden beri bir kere bile format, sıfırlama vs. gibi şeylerle uğraştırmadı. hala ilk günkü gibi stabil. sadece son güncelleme ile bir tık yavaşladı. o da apple'ın bildiğimiz taktiği zaten...
  • himmet dayi  (01.02.19 17:25:33)
1. 6 yıl önce aldığım spor ayakkabım. adidastı ama modelini bilmiyorum.
2. 10 yıl önce aldığım Dell vostro bilgisayarım. artık yavaşlığından parçalamak üzereyim ama bu 10 yıl kullandığım gerçeğini değiştirmez.
3. htc one telefonum 5 yıl kullandım. hala sağlam ama başka işler de yaptığım için yavaşlamıştı. uygulamaları sildim babam kullanıyor. 6. yılı.
4. yine 6 yıl evvel mavi'den bir mont almıştım. hala sapasağlam. o zaman bir aylık bursumu vermiştim hey gidi.

birçok şeyi okula başladığım yıl almıştım. hala kullanıyorum ya. bence f/p konusunda ben de fena değilmişim :)
  • ruh i tibbiye  (01.02.19 17:26:42)
Biraz uzun bir liste olacak ancak hepsini f/p açısından çok araştırarak aldım ve memnun kaldım. Hepsini halen kullanıyorum.

Sennheiser MX 475 kulaklık
Xiaomi 10000 mah powerbank
JBL e45bt kulaklık
Sandisk Sansa Clip+ mp3 player
Logitech k400 plus kablosuz klavye
Logitech m325 kablosuz mouse
Kindle touch
Sony Xperia z5 compact
Samsung 50" ku7000 tv
Samsung soundbar (modeline bakmaya üşendim şimdi)
Nikon FM2 ve çeşitli lensler
Skechers ayakkabı
Philips Multigroom
Philips Avent buharlı pişirici
Xiaomi Mi Band 2
Seiko 5 otomatik saat
  • shangrilla  (01.02.19 17:36:20)
12 sene önce migrostan aldığım sinbo saç kurutma makinesi
10 sene önce migrostan aldığım tirbuşon
8 sene önce erasmustayken aldığım makarna tenceresi
  • i ve been mistreated  (01.02.19 17:42:28)
tefal duduklu tencere. sanirim 7-8 yil oldu bir kez pili degisti ve ilk gunku gibi kullaniyorum. o zaman bi kampanyayla 300-350 lira gibi bi fiyata almistim. resmen her gun kullaniyorum, asiri asirisi memnunum, bayiliyorum kendisine canim duduklum <3

  • in vino veritas  (01.02.19 18:22:54)
Zamaninda Lee den aldigim kemer. 10 yili gecti sanirim

  • olaylar olaylar  (01.02.19 18:43:53)
Yazacak bişey bulamamıştım, ta ki @olaylar olaylar'ın cevabına kadar.

Bende ablamdan kalma kalın, kotla giymelik deri bir kemer var, 95 ya da 96'da almış. O kullandı, 10 senedir de ben kullanıyorum. Salaş görünümlü bişey o yüzden ufak detaylar göze batmıyor ama delikleri hiç aşınmadı, böyle bir şey görmedim ben. Nereden aldı kaça aldı hatırlamıyor efsane bişey.
  • Bruce  (01.02.19 20:07:22)
1999 yilinda abd'den sirt cantasi almistim. hala ilk gunku gibi ve dunyayi gezdi, dunyalari tasidi. hala sapasaglam oldugu icin atmaya da kiyamiyorum ama cok sikildim kendisinden.

frenchpress +1
toshiba bilgisayar, 10 yil kullandim.
  • kassiopeia  (01.02.19 20:38:37)
Deuter sirt cantasi. Torunumun torunu da kullanacak sanirim bu gidisle. (30dan fazla ulkede girmedigi zorlu kosul kalmadi).

  • brkylmz  (01.02.19 21:08:29)
Kitaplar. Kütüphanemdeki çoğu kitap.

Hayatta cevabını aradığım büyük soruların cevaplarını bulmamı sağlamaları, hayatta somut anlamda çok ciddi geri dönüş almamı sağlayan çıkarımların fikirsel dayanaklarını doğru oturmama yardımcı olmaları, yaşadığım ilişkileri, duyguları anlamlandırma, kendimi, insanları ve hayatı daha iyi tanıma konusundaki paha biçilemez katkıları ve daha bir dolu şey.

Ortalama fiyat da 20-30 lira. Şaka gibi! Kitapları pahalı bulan biri gerçek bir okur değildir zaten. Benim hayatımda büyük bir düğümü çözen bir kitap var. Güncel fiyatına baktım: 9 lira. 300 lira da olsa ne yapar eder alırdım mesela! Böyle nice örnek var. Sonuç olarak fiyat/performansta kitapların üzerine herhangi bir şey tanımıyorum!
  • levent bilgen  (01.02.19 21:12:38)
1-Eski arabam (fiat palio) 10 yıl kahrımı çekti, 1 tane major sorun çıkardı(hararet), 15 yaşındaki bir araçta normal zaten, onda da yolda kalmadık, sileceğini ampulunu falan benzinlik marketlerinde bulabiliyordunuz 15-20liraya.

2-Samsung laptop 9 yaşında(modeli unuttum). Son 3-4 yıldır pc gibi çalışıyor tabi bataryası bitik, soğutucu olmadan kapanıyor falan. Ama kaldırmaz dediğim birçok oyunu oynadım. Dünya kadar işimi gördü. Bide baya indirimli aldım. Bimeksin yeni açılan bi mağazasından. O dönem arkadaşım alt modelini benden 150 lira daha pahalıya almıştı. Şans işte.

3-Maviden aldığım kotlar da benim için bu kategoride. Kalite son yıllarda düştü tabi. Ama bir kotu 4 yıl falan rengi atmadan-yırtılmadan giyebiliyordum. Bu sene aldıklarım daha hızlı yıprandı gerçi. Mavi'nin tişörtleri ve kazak-sweatler için aynı şeyi söyleyemem. Hızlıca soluyorlar.
4- CAT botum. Ulan bi bot 7-8 yıl hiç parçalanmaz mı?

5-Honda scooter. Model yazmıyorum çünkü hepsi oldukça uzun süre sorunsuz çalışabiliyor. Hani derler ya yağını suyunu koy. Bunda hiçbir şey koymuyorum yine tık demiyor. 15 yaşında kontakta sorun yaşadık sadece, bunu hero marka motorun sıfırında yaşadım.
  • the coon  (01.02.19 22:25:18 ~ 22:37:39)
Tchibodan aldığım montlar

  • windows95  (01.02.19 22:27:54)
Asus zenfone 2 cep tel, migrosun kendi markası antep fıstıklı cikolata, Minton mp3 player, volvo s60 araba (2008) leica m filmli fotoğraf makinası, şoktaki mintax tablet bulaşık makinası deterjanı, wd40, Gümrük birliğine ilk girdiğimiz yıllarda alınmış sony fh g80 müzik seti (kasetçalarlı :) led şarjlı el lambası, 80 li yıllardan aeg yumurta pişirme makinası... Aklıma gelenler bunlar

  • primetime  (02.02.19 08:52:26)
10 yıl önce topladığım masaüstü pc hala oyunları falan açıyor.
xiaomi mi6 telefonum
Sıradan esnaftan aldığım küçük deri sırt çantası kafadan 5 yıldır hiçbir şey olmadı çantaya
  • alaimisema  (02.02.19 09:01:39)