yarın 1 trilyon paranız olsa nasıl değerlendirisiniz?

yani tatile giderim, dil öğreneerim, gezerim gibi değilde, mevduat faizi alırım, dolara geçerim, paranın yüzde 30'uyla iş kurarım gibi.. neler yapardınız?

ben bi bankadan yüzde 20 faiz aldım. aylık 20bine yakın bi rakam geliyorda. daha iyi bir getiri önerisi olan var mı?

izmir'e giderim.

  • datnet  (30.01.19 20:41:43)
Paranın bir kısmıyla gelişmekte olan high tech inovatif şirketlerin hisselerini satın alırım. Apple ve Google gibi devler doyuma ulaştı bu saatten sonra çok fazla artmazlar nasıl olsa.

Bir de İzlanda'dan, Faroe adalarından falan izbe yerlerden arazi alırım kelepir bulursam.
  • bos gezenin bos ustasi  (30.01.19 20:44:49)
İş yerinden 1 yıllık ücretsiz izin alır tezimi bitirmeye odaklanır, bitince de hanımla birlikte yerleşebileceğim ülkelere bakar giderim.

  • yukselen gunes evi  (30.01.19 20:45:11)
Sepet yaparım.

  • hepbiarayisicinde  (30.01.19 20:49:02)
Şu dönem en temizi mevduatta kalmak. Onun dışında güzel temettü veren şirketlerin kağıdı alınabilir. Ama orta ve uzun vadede piyasaların nasıl olacağını kestirmek zor. İçinde bulunduğumuz dönemde verilen faiz oranlarına bakarsak en karlı ve mantıklı olanı vadelide kalmak.

  • hexdizard  (30.01.19 20:51:29)
bitcoin, ethereum, litecoin' e basarım %50 sini. %10 gibi yüksek riskli düşük fiyatlı coin alırım. Kalanı ile tatile çıkar ardından master için kullanırım. Belki ufak bir araç da alabilirim.

  • mekaniker  (30.01.19 21:26:30)
yarısı faiz, %20 dolar %20 euro
%10unu da ben harcarım

  • Corc  (30.01.19 21:37:33)
Eksisozlukte bir yazarla bolusurum demiyorum tabi :) paranin bir kismini gezmeye, bir kismini teminat/yatirim(gayrimenkul, dolar, fon vs) bir kismini da gelecegi planlama is/ egitim seklinde dagitirim. En buyuk kismi yatirima ayiririm.

  • siestaa  (30.01.19 22:09:14)
1 milyon para değil ya. Valla değil. Eskiden olsa para ama şu an değil. Dolara vurunca bir bok değil yani. Çok bir şey yapılamaz mevduatta kalmak dışında. Dolar deseydin işler değişirdi.

1 milyona 150 mt2 üzeri adam gibi daire bile yok merkezi ya da elit bir konumda. İzmir ya da İstanbul'da
  • westblack  (31.01.19 10:48:24)
şu reel faiz işini bir anlayamadınız.

  • ya ben lan neyse  (31.01.19 11:24:55)
Eski parayla trilyon mu yoksa yeni parayla trilyon mu? Eğer eski parayla trilyonsa dediğiniz miktar günümüz şartlarında bence büyütülecek bir para değil. Hemen yenip bitirilebilecek bir para.

  • pinkman1  (31.01.19 15:24:10)
o para nereden geldi?

yarisini sadece bitcoine yatiririm. cunku yok olmasini goze aldigim bir rakam.

geriye kalan yarisi ile, ufak bir is fikrim var, onu kurarim.
  • Leonardo~Da~Vinci  (31.01.19 15:39:43)
tapusuz eve alıcı çıktı sanırım.
ya ben lan neyse+1

  • ganbatte  (31.01.19 16:04:03)