ev arkadaşından intikam

Selamlar,
Sizlere soracağım soru umarım sitenin konsepti dışında değildir.
Ben hem okuyor hem de çalışıyorum. Sabahları çok erken kalkmam gerekebiliyor ya da ders çalışmam gerekiyor. Bu demek değil ki evde çıt çıkmıyor, müzik de açarım dışarı çıkmayı da severim.. Ama son zamanlarda ev arkadaşlarım gece yarısı, bir ve ikilere kadar ses yapmaya devam ediyor. Kibarlıkla başladım, rica ettim, sesinize biraz dikkat edebilir misiniz dedim ama artık aldığım cevap, 'uyumak istiyorsan ve uyuyamıyorsan bu senin sorunun', 'sana kulak tıpacı mı hediye etsek' vb. Ben de tabi ki evi değiştirmeye karar verdim. 1 Mart'tan itibaren huzur bulacağım fakat benim durumumda olan her insan gibi intikamımı alıp gitmek istiyorum. Ne yapabilirim? Bu tür insanlar sonunda kazanıp böyle devam edemez.. Evet, değişmeyecekler ama onlar da şu son ayda sıkıntıda olsun istiyorum. Sabah kalkınca gürültü/ses yapmak dışında ne yapabilirim?
Teşekkürler şimdiden.

buzdolabında onların en sevdiği şeyi yiyin.

  • kablelvuku  (30.01.19 15:47:35)
onların gece ikiye kadar ses yaptığı gecenin sabahı hayvan gibi gürültü yapın. ama insan gibi değil, sabahın beşinde altısında ayı gibi gürültü edin, uyananlara da "uyuyamıyorsan o senin sorunun" diyin.

öyle ev arkadaşlığı olmaz olsun...
  • babilbaligi  (30.01.19 15:50:13)
Kirayı faturaları kitle 2 güne vericem diyip süründür.

  • bahoho  (30.01.19 15:50:55)
Mesela koridorda bir hoparlör var, onu çaktırmadan bozmak isterim ama 'çaktırmadan' kısmını bilemiyorum. Yani mesela kablo keserek olursa kesik kablo olacak ortada.. :)

  • Lanovaromana  (30.01.19 16:01:17)
bulamayacakları bi yere balık koy. koksun.

  • elorelia  (30.01.19 16:01:53)
Eve bocek birak cesitli yerlere

  • stavro  (30.01.19 16:01:58)
gitmeye yakın tuvalete bez falan at uğraşsın dursunlar.

  • karayel  (30.01.19 16:03:19)
tuvalete bez atarsaniz asagi kata da yazik olabilir. yapmayin.

  • kassiopeia  (30.01.19 16:07:46)
İntikam duygusuna teslim olma derim. O anda sana güzel bir his verse de aslında kötülük yapmış olmak seni içten içe mutsuz edecek, üzerinde bir yük gibi kalacak. Oysa ki onları affedip yoluna devam etsen hafifleyeceksin.
Sen zaten taşınıp kurtuluyorsun, bence intikamlarla uğraşıp kendini daha fazla huzursuz etmeye gerek yok.

  • peggy  (30.01.19 16:08:26)
ben çekip gitmenizi öneririm
en iyi intikam güzel ve huzurlu bir hayat yaşamaktır

  • superb  (30.01.19 16:10:06)
balık +1. muhteşem fikir, eloreliaya tebrikler.

  • 0721079  (30.01.19 16:13:17)
‘Karma’ya İnan. Birşey yapma.

  • rakidabalikolsa  (30.01.19 16:13:50)
Bahoho +1 karma da senin benim gibi mazlumlara işlemez inanma.

  • olutaklidi  (30.01.19 16:19:43)
@peggy +1

  • chitosan  (30.01.19 16:23:33)
“nehir kenarında yeterince beklersen, düşmanlarının cesetleri yüzerek gelir.” - Sun Tzu

  • dertli gönüllere giren işte benim zeki müren  (30.01.19 16:24:01)
büyük bir hediye paketi hazırlayıp içine kulak tıkacı koy
biraz daha dramatik olsun istiyorsan kargoya ver, şubeden alsınlar

  • bir soru sorcam  (30.01.19 16:29:19)
diş fırçasını tuvalate sür. diş etleri yüzünden hayata küser sesi kesilir.

  • sarlatan  (30.01.19 16:48:01)
Hem okuyor, hem çalışıyor, hem de kütüphanede sabahlayan halinizdim. Belki bu konuda sizden çok daha zor durumlar yaşamış olabilirim üniversite zamanı. Yaşadığım daireye sin city, sin bomb, İsviçre Medeniyeti halt yesin gibi tanımlamalarda bulunulabilirdi.

Yaşadığınız duyguyu anlıyorum ama artı bir kötülüğün daha çıkmasına, kaynağının da siz olmasına gerek yok.

Mezun olacağım yıldı, evdeki bütün eşyalar da bana aitti. (3+1 evin bütün eşyaları) Normal şartlarda evden çıkarken, hiçbir ücret talep etmeden bütün eşyaları ev arkadaşlarıma bırakacak, şehri böyle terk edecektim. Onlar da öğrenci diyerek. Sizin deneyimlediğiniz durumları deneyimledikten sonra yapmak istediğim iyilikten vazgeçip, bütün eşyalarımı nakliye ile aldırıp başka bir öğrenci evine hediye ettim. Kötülük için ayrıca bir düşünceye girmesem de ev arkadaşlarıma hak etmedikleri bir iyilik de yapmadım. Evden ayrıldığım gün suratlarındaki ifade unutulmazdı.

Bunun gibi zaten hakkınız olan bir durumu kullanırsanız ne intikam gibi kötü bir eylemin içinizde yer etmesine sebep olursunuz ne de kötülüğe kötülükle karşılık vermiş olursunuz.
  • landho  (30.01.19 17:00:19)
böyle insanlara pislik yapamazsınız. sökmez. kendimden biliyorum, sizden daha leş tiplere onların kendi silahı ile misilleme yapamazsınız. en güzeli faturaları takın.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (30.01.19 17:02:33)
evi giderken ateşe ver.

  • koela  (30.01.19 17:11:10)
cevaplariin her biri birbirinden sok edici. demek ki duyurudan kimseyile dusman olmamak lazim :)

gidene kadar her sabah calar saatini deli gibi caldir. zili gec iptal et. bu saatten bulabiliyorsan hayati onlara zehir edebilirsin.
urun.gittigidiyor.com
  • exlibris  (30.01.19 17:19:34)
benim de ev arkadaşımdan sağlam kazık yemiştim. Evden çıkarken yemeklerin içine tek tek tükürdüm. Şimdiki aklım olsa diş fırçalarını da tuvalete sürerdim. Bir de çıkarken polise gürültü ihbarında bulunun sizin yaptığınızı düşünmezler, belki biraz da korkarlar.

  • gelmeistemem  (30.01.19 17:33:53)
Cevaplar şok edici gerçekten.

Ben anlamadım neden tavrınızı koymuyorsunuz. Bir uyardım olmadı, iki uyardım olmadı, üçüncüde; gece ses yapılmayacak, diyerek üst perdeye çıkmaya başlardım, ben olsam. Sonra bak aslanımdan başlayarak, delikanlı olan ses çıkartıra doğru giden cümleler. Gerisi gelir zaten bir şekilde. :)
  • windowsguvenlikduvari  (30.01.19 17:38:33)
halıya çekyata bi yere süt dök mümkünse kalorifere yakın bir yere, ki iyice koksun. En berbat şey arabanın döşemesine dökülen süt kokusudur.

  • okumayi sevmeyen okur  (30.01.19 17:46:42)
@windows adaş, belki konu sahibi ufak tefek bir adam belki naif bir insan kavga bilmeyen biri, karşısındaki saygısızlar da cüsselerine güvendikleri için hayvanlık yapıyorlardır. Büyük ihtimal öyledir hatta. Adam giderayak kaşı gözü mü yardırsın.

@konu sahibi, bence de uzaklaş ve bir daha bulaşma bu tiplere. Onlar belalarını bulur senden sonra gelecek olanla zaten.
  • windows95  (30.01.19 17:47:51)
ben böyle bi salak ev arkadaşına modemde mac filtre koyarak internetini kesmiştim ben yatarken netini kesiyordum sabah açıyordum salağın türk telekomla cebelleşiyordu sonra giremiyorum diye :D

  • Bostan  (30.01.19 17:48:49)
@windows95

böyle yazınca da garip oldu. :D

Ben tabii kavga edilsin demedim. Edilmemeli hatta. Ama tabii yüksek perdeden yapılan konuşmalar kavgaya zemin hazırlayabilir. Çekiniliyorsa yapılmamalı doğru. Bundan kaçınmak da çok doğru olan. Ama bu yapılan garip şeyler de kavgaya yol açabilir sonuçta. O yüzden böyle yazdım zaten. O riski alan bunu da alır diye düşündüm.
  • windowsguvenlikduvari  (30.01.19 17:57:59)
eger intikam alirsan "bu tur insanlar" dedigin gruba sen de dahil olmus olacaksin.

  • crucio  (30.01.19 22:28:11)
Faturaları onlara kitle.

  • komando kani var bende  (30.01.19 22:35:28)
Şampuanlarına tuz dök, kepekten kaşındıkça seni anarlar :)

  • al-se  (31.01.19 11:00:02)