İş bulmada sertifikanın önemi(dijital pazarlama)

Selam,

Uzun zamandır iş arayan bi yakınım soruyor.
Kendisi daha önce hiç çalışmadı. Dijital pazarlama alanında kendini geliştirmeye çalışıyor. İş başvuruları da yapıyor ancak olumlu dönüş alamadı henüz.

Sizce dijital pazarlama ile ilgili bi eğitime gidip (ücreti 3-4K) oradan aldığı eğitim ve sertifika ile bir iş bulabilir mi? İş bulmak için faydası olur mu?

Tecrübeli arkadaşların yardımını rica ederiz.

Teşekkürler

%10-15 arasında etkisi olur. Ha bu dediğimde junior pozisyonu için. sırf o sertifika için işi alabileceğini pek sanmam. bu arada o eğitimlerin hepsine gittim neredeyse genelde yüzeysel anlatılan eğitimler oluyor, e ik'cılarda bunu bildiği için en fazla %10-15 olur. kanımca.

  • hlt1985  (30.01.19 11:27:43)
sektörün içinden biri olarak söylüyorum hayır etkisi olmaz. orda anlatılanların daha fazlasını kendi kendine öğrenebilir. yada para vermeden stajyer çalıştırmak için can atan ajanslar var. hem hamallık yapar hem de birazda olsa iş öğrenir.

  • scudman1  (30.01.19 11:31:57)
bence online eğitimlere katılsın coursera edx vb. orada isterse sertifikayı ücret ödeyip alabilir ya da ücret ödemez ama program vs öğrenip kendini yetiştirir. boşuna vermesin o kadar parayı digital marketing alanında çok daha iyi eğitimler online halihazırda var. hem o platformlarda burs imkanı da var.

  • windymimas  (30.01.19 11:44:56)
hiç çalışmadıysa bir etkisi olmaz. alırlarsa ucuz maaşa başlar. güzel bir kızsa işi biliyor gibi konusursa duruma göre değişir.

  • koela  (30.01.19 12:26:41)
uluslararası bilinen kurumlar dışında alınan sertifikanın geçerli olmaz kanımca.

  • yazsamromanolur  (30.01.19 13:13:53)
Facebook ve google'ın ücretsiz online sertifikalarını alsın. 3-4 K Para ödemesin bu işlere. Bi de DM'den bana mesaj atsın, iş var :)

  • al-se  (31.01.19 11:06:14)