[]

kulak tıkacı

n11 üzerinden 3M markasının 1100 modelini aldım. kulağıma taktım ama sesleri zerre kesmiyor, hatta normalde nasıl duyuyorsam yine aynı şekil. böyle bir durum yaşayan oldu mu? sahte falan mı artık anlayamadım.
 
düzgün yerleştirememiş olabilir misiniz? bir dönem uyurken kullanıyordum, tüm sesi kesiyordu yanımda konuşulanı bile duymuyordum. iki parmağınızın arasında ezip, rulomsu şekilde sıkıştırıp kulağınızın mümkün olduğunca içine iteceksiniz, zaten hemen şişip kulak yolunu doldurması gerek.


  • depol  (29.01.19 17:14:39) 
Ucunu sıkıyor sonra burma hareketi yapıyorsun. Hacmi küçülüyor zaten. Aynı şekilde vida sıkar gibi kulak deliğine döndürerek yerleştiriyorsun.


  • mekaniker  (29.01.19 17:24:23) 
Onlar kademe kademe. Peltor serisi vardır mesela sarı ince olanlar ilk kademedir, ikinci kademe kırmızı ve kalındır, üçüncü kademesinde bir de telsiz radyo özelliği var siyah renk genelde.

Bu aletler sen ses duyma diye değil, kulağın zarar görmesin diye üretilirler.
  • bos gezenin bos ustasi  (29.01.19 18:24:50) 
Ha sünger olanı demişsin, o anca horlayanı duymamak için falan iş görür. Atışlarda takarsan kulağın çınlamaz. Ses kesme özelliği yok hiçbirinin.


  • bos gezenin bos ustasi  (29.01.19 18:25:57) 
Ben öneri vermeye geldim. Otiflex in balmumundan yapılma kulak tıkacı var o güzel. Koooomple kesmiyor ama iyi idare ediyor.


  • windows95  (29.01.19 18:28:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.