[]

Ptt Kargo

aliexpressten verdiğim sipariş 10 gün önce ilçe merkezine kadar geliyor. on günde on sefer aramama rağmen evime ulaşıtırılmıyor, bugün aradığımda da çine iade edildi size ulaşamadığımız için deniliyor. var mı böyle bir şey arkadaş.
 
var. aynı şeyi ben de yaşadım. bilgiler yetersiz yanlış diye ptt geri gönderiyordu. tam zamanında pttye gidip çuvaldan çıkarttırdım. tüm bilgilerim doğruydu. telefon numaram da vardı paket üzerinde ve arayan da olmadı. oluyor yani.


  • veritaslibertas  (25.01.19 14:48:23) 
aliexpressten alışveriş yaparken mutlaka "takipli kargo" seçeneğini kullanıyorum.. sizinki gibi evime yakın kuruma kadar geldiği halde kapıma gelmiyorsa hiç üşenmem gider kendim alırım..

ancak benim mahalleye bakan postacı hatunun telefon numarası var, evde olmadığım zaman cepten arıyor "nerdesin" diye soruyor.. yada dağıtımdan önce ben onu arıyorum "yarın müsait olamıycam bir sonraki gün getirir misin" diyorum.. hem onun çantasında ekstra yük olmuyor hem de en yakın postaneye götürüp bırakma angaryasından kurtulmuş oluyor..

uzun lafın kısası, yurtdışından alışveriş yapıyorsanız posta memurlarıyla arkadaş olmakta fayda var :)
  • strobist  (25.01.19 15:01:02) 
gidip almak orunda mıyım arkadaş. ben pendiğin bir ucundayım onlar diğer ucunda. 2 otobüs yarım saat yürüme mesafesi var. kafayı yiyecem ya.


  • semenderr  (25.01.19 15:05:22) 
Her zaman söylerim, bu durum için en güzeli tanıdık bir esnafın adresini vermek. Geldik evde yoktunuz ihtimali olamaz.


  • John Bloor  (25.01.19 15:12:32) 
aynısı başıma geldi, çinden tekrar gönderdi satıcı, ikincide alabildim.


  • kronik  (25.01.19 16:07:13) 
bırak çin'i gardaş, ekşiduyuru yılbaşı çekilişi için kitap yolladım Urfa'ya ptt ile döndü, başka adres alıp tekrar yolladım yine döndü. zahmet edip aramyorlar bile üstündeki tel. numarasını. ptt pişmanlıktır ama en ucuzu da o.


  • legalize marijuana  (25.01.19 16:52:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.