Windows 10 Pro Lisans

Az evvel n11'den 10tl ye aldım. Mail üzerinden lisans anahtarını gönderdiler. Windows'u yeniden yükledim. Anahtarı girdim. Hiçbir sorun olmadan windowsum etkinleşti!

Şimdi ben bunu 10tl ye aldım. Ancak aynı sitede oldukça geniş skalada windows 10 pro lisans fiyatı var. Yani aşağı yukarı 3000tl'den 10tl'ye kadar değişiyor fiyatı. 1200'e var, 800 - 900'e var. 150tl'ye var. 45 - 50tl'ye var. Var oğlu var.

Yani bunların arasında ne fark var? Bir insan 10tl dururken neden 1000tl versin ki? microsoft'un sitesine girdim 1899tl diyor. ben orjinal lisanslı almadım mı? nedir bu fiyat farkı?

Aldığınız key MAK(Multiple Activation Key) keydir. Her an patlama riski var. Yani tek bir key ile yüzlerce bilgisayarı etkinleştirmeye yarar. Benim bilgisayarımda mesela OEM key var biosuna entegre, formattan sonra herhangi bir işlem yapmama gerek kalmadan aktif oluyor. Bunun patlama riski yok. Aradaki fark sadece bu; yani risk. :)

  • Arthur Dayne  (21.01.19 23:41:27)
Bir işletmeyseniz, denetleme durumunda faturalarını beyan edemeyeceğiniz için sıkıntı yaşarsınız. Ev kullanıcısı için sıkıntılı bir durum yok. Ben senelerdir kullanıyorum her bilgisayarıma n11den alıp kurdum

  • alaimisema  (22.01.19 09:13:00)
arkadaşların söylediğine ek olarak, 1 seneden fazladır ben de n11'den 10-15 liraya aldığım key'i kullanıyorum ve benim tavsiyemle 3-4 arkadaşım daha aldı benzer satıcılardan. henüz kimsenin key'i patlamadı. patlasa da gider benzer paralara yenisini alırım. 15 liraya aldığım şeyi nerdeyse 2 senedir kullanıyorum. patlarsa gram üzülmem :)

  • washe  (22.01.19 09:18:11)
Cevaplar için teşekkür ederim.

Ben sıkıntı yaşar mıyım diye sormuyorum aslında. Neden bu kadar fark var fiyatlar arasında diye soruyorum.
  • asethuan  (22.01.19 14:16:42)