Corolla vs Clio Symbol

Merhaba.

2000 model Corolla var kayinpederimin. 1.6 benzinli. 315 bin km olmasina ragmen sifir gibi. Ben kullaniyorum. Cok memnunum aractan.

Eski bir Renault'cu oldugundan 2006 model bos+bos symbol bulmus, takas etmek istiyor. 123 binde 1.5 dci.

Bence değişecek bir sebep yok. Zira corollada fistik gibi bir motor var. Soluksuz 220 görüyor. Dizel torku gibi tork üretiyor namussuz.

Neyse Coroll'da klima, yol bilgisayari, iki airbag, abs, isitmali ayna vs var.

Clio'da tek airbag, klima, abs var.

Hani desek ki esp falan var. Takad edelim de. Corolla net daha konforlu.

Maksat dizel icin geçmek olsa, 70 bg araba. Su corolla daha canlı ondan. Takas kafa kafaya olacakmis. Araba temiz. Baktim. Anlarim. Hasar boya durumlari da ayni. Oburu toyotaci, kayinpeder renocu. Sebepleri bu yani.

Neyse, sizin fikriniz nedir? Corolla'dan Symbol'e gecmek icin model yili ve dci motor disinda bir sebep var mi sizce? Bana göre bu ikisi bile yeterli bir sebep değil de.

Bu arada corollanin bagajda tüp var ve arka diz mesafesi, ic hacim pek iyi degil. Clio'nun bagaj ve ic hacmi daha genis.

Bu da cocukli bir aile icin önemli bir olcut aslinda.

Ama clio, kendinden 6 yas yasli Corolla kadar guvenli degil.
  • deveyi diken adamin ta kendisi  (20.01.19 00:47:12)
attan inip eşeğe binersiniz hocam clio bildiğin kalas bi araç

  • prasinos  (20.01.19 00:47:23)
clio bombos hocam
ic hacmi de az arka koltuklar felan cok ufak
bu arada bagaj buyuk
motoru gideri guzel de
o kadar yani
bir sür zaten begenmeyeceksin

ama illa degistirelim diyorsa corolla yı satin al
  • kingcyrax  (20.01.19 00:56:27)
Ticari değerlerini bilmiyorum ama ben olsam Corolla'ya devam ederdim. Tüp olduğu için zaten dizelden çok daha fazla pahalı olmaz.

  • bos gezenin bos ustasi  (20.01.19 01:12:32)
corolla araba, öteki yürüyen tabut. ona göre seçim yapabilirsiniz.

  • avianthem  (20.01.19 01:18:41)
yeni yenidir hocam

  • graywolf  (20.01.19 01:43:36)
1 hafta symbol kiralayıp binsin, götü takoz gibi olunca corollasına koşarak gidecektir. 2014 modelinin joy paketinde cam açma kapaması elektrikli olmayan, döndürmeli kollu olan tüm arabaların köküne kibrit suyu.

  • korben dallas  (20.01.19 02:28:08)
Çok saçma bir araba Clio. Toyota daha konforlu. Clio resmen kütük.

  • mekaniker  (20.01.19 03:34:04)
2010 symbol kullanıyorum araç dolu olmasına rağmen çok eski teknoloji kullanan bir arabaya bindiğimi hissediyorum bence şuna 2012 symbole bile binmek istemem 2015 den aşağı model symbole binilmez öte yandan sizin araba 315 k km symbol 13 senede 123 k çok az kullanılmış bir araç ki daha motoru gider. Güvenlik açısından bakarsanız 2sindede metal yorgunluğu vardır mutlaka.

  • ZetaStar1903  (20.01.19 04:21:29)
2006 dizel clio 123 binde olamaz. Eşyanın tabiatına aykırı bir şey. O da en az 300 bin vardır.

  • signore  (20.01.19 09:00:14)
renault clio dizel o kasalar az yakar ancak sürekli sanayi ister. toyota sanayiye fazla yollamaz ancak sene olmuş 2019 klimasız arabada ya da binilmez eziyet. düzenli bakarsan clio gider. he clio kalastır net. çok ses alır. toyota konforunu beklemeyin.

  • mikahakkinen  (20.01.19 10:48:59)
corolla devam. 1.5 dci motor çok dayanıklı ve tarihte yapılmış en iyi seri üretim motorlardan biri. ancak konfor düşüşü çok fazla olur. corolla ile devam ederseniz km den dolayı motoru yaptırmak zorunda kalabilirsiniz ama değeceğini düşünüyorum. corolla daş gibi arabadır. zamansızdır.

  • tukenmez adam  (20.01.19 12:00:27)
corolla +1.

Corolla için dezavantaj olarak iç hacimden bahsetmişsiniz ama clio da geniş bir araç değil. Sıfr Renault olsun diye böyle bir takasa girmezdim ben olsam.
  • taurina  (20.01.19 13:27:40)