Evde evcil hayvan besleme sorunsali

eksisozluk.com

şu başliğin bi çok entrysini okudum evcil bi hayvanim yok ama hayvanlari çok severim, olan bi eve gitmekle ilgili sorun vsde yaşamam ama şu başliğa yazilan cevaplar bi tek bana mi çok acayip geldi ?

ana avrat küfür eden mi ararsin, insanliğina saydiran mi, arada çok nadir bu söylemin kişisel tercih olduğunu vs söyleyen entryler var onun dışında tüm başlık linç.

tamam herkes evcil hayvanini sever mutlaka ama sanki karşi taraf evcil hayvani olanlara küfür edip hepiniz dişari atin ben gelicem demiş gibi tepki vermek sizce de abartı değil mi ?

Iki tur insani da destekliyorum: 1-insan ile hayvani ayri tutan (genelde comar grubu) 2-insan ve hayvani ayri gormeyen

En kotusu bunlarin arasi, zaman zaman burada denk gelirsin:

- Kedi serceyi yakalayip oldurmus yiyecekti agzindan zorla aldim cope attim

- Kedi kus yakalamisti, onu kurtardik, kedi de ac kalmasin diye ona tavuk verdik
  • Traveller  (18.01.19 21:09:32)
E işte kutuplaşma oluyor bu. Bir taraf kaşıdıkça öbür taraf sjw olup terörize ediyor ortalığı. Türkiye'de son yıllarda trend olan sokak hayvanı sevgisi de bundan kaynaklanıyor.

  • bos gezenin bos ustasi  (18.01.19 21:10:53)
kutuplaşma +1

başlığı açanın amacı zaten sinir uçlarına dokunmak. bu tür şeylerde bir süre sonra konu dine saydırmaya geliyor sonra seyreyle cümbüşü. maksat zaten üzüm yemek değil bağcıyı dövmek olduğundan bırakınız takılsınlar. gerçek hayatta bu tür olayla karşılaşsalar gık diyemeyecek adamlar içlerindeki zehri kusuyor.

ek: yazmayı unutmuşum. ben ülkemizde bu kadar uçta yaşayan (kedi köpek olan evde yemek yenmez diye düşünen) insan sayısının sınırlı oluğunu düşünüyorum. yani bu kadar tepkiyi hak edecek büyüklükte bir insan topluluğu yok zaten ortada.
  • windows95  (18.01.19 21:25:53 ~ 21:27:48)